Rewizja dokumentów sądowych ujawnia plany Microsoftu dotyczące reklam w grach Xbox

Rewizja dokumentów sądowych ujawnia plany Microsoftu dotyczące reklam w grach Xbox

Nowe dokumenty sądowe w trwającym procesie FTC przeciwko Microsoftowi rzucają światło na plany tego giganta technologicznego dotyczące reklam w grach Xbox po przejęciu Activision. Dokumenty ujawniają, że Microsoft zamierza wykorzystać platformę reklamową i wiedzę Activision do włączenia reklam w grach na PC i urządzeniach mobilnych.

Plik prezentacji dołączony do akt sądowych przedstawia trzy kluczowe czynniki napędowe dla tego przejęcia: przyspieszenie subskrypcji Game Pass, rozszerzenie Sklepu Xbox w celu stworzenia uniwersalnego sklepu na różnych urządzeniach oraz rozbudowę Microsoft Audience Network (MSAN) o włączenie gier na PC i urządzeniach mobilnych.

Zespół kierownictwa Microsoftu ds. gier oświadczył, że planują wykorzystać bazę danych i skalę zaangażowania Activision Blizzard do zwiększenia swojej sieci reklamowej w grach. MSAN, Microsoft Audience Network, to platforma reklamowa oparta na sztucznej inteligencji, która dostarcza użytkownikom dostosowane reklamy.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, początkowy nacisk na reklamy prawdopodobnie będzie kładziony na gry free-to-play. Przykłady wymienione to Call of Duty Mobile, Candy Crush i Hearthstone. Warto zauważyć, że niektóre gry zależne od King, spółki zależnej Activision, są dostępne do grania na PC za pośrednictwem przeglądarki, co dodatkowo podkreśla inwestycję Microsoftu w całą ekosystem Xbox.

Ten krok w kierunku integrowania reklam w gry Xbox jest zgodny z wcześniejszymi wysiłkami Microsoftu mającymi na celu napędzanie wzrostu poprzez reklamę. Spekuluje się, że integracja MSAN i technologii reklamowej King może otworzyć drogę do niskokosztowych, reklamowych wersji subskrypcji Xbox Game Pass, podobnych do tych oferowanych przez platformy streamingowe, takie jak Hulu i Netflix.