Microsoft przygotowuje nowy kontroler Sebile dla Xbox

Microsoft przygotowuje nowy kontroler Sebile dla Xbox

Microsoft przygotowuje nowy kontroler o kodowej nazwie Sebile, który ma szansę stać się nowym domyślnym kontrolerem Xbox w maju 2024 roku. Kontroler Sebile ma kosztować 70 dolarów i ma zawierać najlepsze cechy takich kontrolerów jak Sony DualSense, Valve Steam Controller, Google Stadia i 8BitDo.

Jedną z wyróżniających się cech kontrolera Sebile jest „precyzyjne sprzężenie zwrotne haptic”, które jest podobne do technologii stosowanej w kontrolerze Sony DualSense. To sprzężenie zwrotne dodaje nowego wymiaru w doświadczeniach z grami i poprawia immersję rozgrywki.

Kontroler Sebile zawiera także żyroskop do lepszego celowania i bezpośrednie połączenie z chmurą, co pozwala bezproblemowo kontrolować gry na Xboxie na różnych urządzeniach, takich jak konsole, telefony komórkowe, komputery PC i platformy do gier w chmurze.

Bateria kontrolera jest ładowalna i wymienialna, oferując wygodę wbudowanej technologii akumulatorów litowo-jonowych, jednocześnie umożliwiając stosowanie standardowych baterii AA. Kontroler ma także modułowe gałki analogowe, które poprawiają żywotność kontrolera oraz umożliwiają bezproblemowe parowanie i przełączanie między wieloma urządzeniami.

Kontroler Sebile czerpie inspirację z innych kontrolerów, takich jak haptika kontrolera Steam oraz bezpośrednie połączenie z chmurą, które zostało opracowane przez Google Stadia. Ponadto, kontroler ma na celu rozwiązanie problemu dryftu drążków za pomocą czujników Halla Gulikit.

Dokumenty wyciekłe z Microsoftu wskazują, że kontroler Sebile jest już w trakcie rozwoju i jego premiera planowana jest na maj 2024 roku. Będzie on kosztować 70 dolarów i będzie dołączany do każdej nowej sprzedanej konsoli Xbox od jesieni tego samego roku. Warto jednak zauważyć, że pełna wizja produktu Sebile nie została jeszcze zatwierdzona, a trwają również dyskusje na temat innych wersji kontrolera.