• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Microsoft osiąga rekordowy wzrost dzięki dołączeniu Sama Altmana

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  Microsoft osiąga rekordowy wzrost dzięki dołączeniu Sama Altmana

  W zaskakującym zwrocie wydarzeń Microsoft osiągnął rekordowy wzrost na giełdzie po ogłoszeniu dołączenia Sama Altmana do firmy. Informacja o odejściu Altmana z OpenAI wstrząsnęła światem technologii, wysyłając fale szoku od Doliny Krzemowej do Wall Street. Zarówno Satya Nadella, CEO Microsoftu, jak i inwestorzy zostali zaskoczeni tym niespodziewanym ruchem.

  Po weekendowych negocjacjach potwierdzono, że Altman wraz z współzałożycielem OpenAI, Gregiem Brockmanem, będzie prowadził pionierski zespół badawczy ds. sztucznej inteligencji w Microsoft. Ten rozwój jest uważany za wielki triumf dla tego giganta technologicznego, umocniający jego pozycję jako lidera w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji. Dyrektor zarządzający RBC Capital Markets, Rishi Jaluria, stwierdził, że te wydarzenia są najbardziej emocjonującym okresem, jaki obserwował przez ponad dekadę działalności na rynku oprogramowania.

  Dołączenie Altmana, uważanego powszechnie za wizjonera w dziedzinie sztucznej inteligencji, jest uważane za przełomowe dla Microsoftu. Te prestiżowe zatrudnienia uspokoiły obawy dotyczące potencjalnego spowolnienia innowacji i osłabienia reputacji Microsoftu w dziedzinie sztucznej inteligencji. Poprzez pozyskanie Altmana, Microsoft zabezpieczył sobie najbardziej przełomowego wizjonera w dziedzinie sztucznej inteligencji, zapewniając sobie kontynuację sukcesu.

  Mimo że obawy dotyczące krótkoterminowego wpływu niepewności OpenAI na działalność Microsoftu wciąż istnieją, analitycy uważają, że jakiekolwiek ryzyko jest teraz skutecznie ograniczone. Kirk Materne, analityk Evercore ISI, stwierdził, że w dłuższej perspektywie dodanie Altmana i jego zespołu może okazać się lepszym wynikiem niż poprzedni status quo. Ten sentyment został podzielony przez analityków z Oppenheimer, Timothy’ego Horana i Edwarda Yanga, którzy określili ruch Microsoftu jako „wygraną dla obu stron”.

  Wedbush analyst Dan Ives w jednej z analiz zasugerował, że Altman mógłby łatwo dołączyć do bezpośredniego konkurenta. Jednakże, mając Altmana na czele kluczowych wysiłków Microsoftu w dziedzinie sztucznej inteligencji, można oczekiwać, że inni naukowcy i programiści z OpenAI pójdą w jego ślady i dołączą do firmy.

  W miarę jak Microsoft idzie naprzód pod wodzą Altmana w zakresie badań nad sztuczną inteligencją, firma jest gotowa osiągnąć jeszcze większe wysokości w dziedzinie technologii i sztucznej inteligencji. Dodanie takiej wizjonerskiej talentu dalej umacnia pozycję Microsoftu jako lidera w branży, dowodząc ich zaangażowania w innowację i rozwój technologii AI.