Microsoft planuje wydanie nowej generacji Xbox w 2028 roku

Microsoft planuje wydanie nowej generacji Xbox w 2028 roku

Według niedawno wyciekłej prezentacji, Microsoft planuje wydanie swojego nowej generacji Xbox w 2028 roku. Firma ma na celu osiągnięcie „pełnej konwergencji” do tego czasu oraz wprowadzenie nowych innowacji, takich jak „chmurne gry hybrydowe” i „immersyjna platforma gier i aplikacji”. Microsoft, który dotychczas skupiał się głównie na konsolach do gier, teraz dąży do połączenia sprzętu i oprogramowania, aby zapewnić bardziej spójne doświadczenia.

Następna generacja Xboxa ma wykorzystywać zarówno moc klienta, jak i chmury, aby dostarczać głębsze zanurzenie i nowe rodzaje doświadczeń w grach. Wśród możliwości i wyzwań zidentyfikowanych dla nowej generacji Xboxa znajdują się skalowalna architektura sprzętowa, rozszerzona rzeczywistość i wirtualna rzeczywistość, a także wydajność i koszt procesora. Microsoft uważa spójne hybrydowe obliczenia, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe za kluczowe czynniki umożliwiające realizację ich wizji.

Prezentacja podkreśla, że ​​Microsoft nie zdecydował jeszcze, czy do nowej generacji Xboxa będzie używał procesora ARM64 czy x64 (Zen 6), decyzja ma zostać podjęta do końca 2022 roku lub na początku 2023 roku.