Microsoft planuje aktualizację konsol Xbox Series w 2024 roku

Microsoft planuje aktualizację konsol Xbox Series w 2024 roku

Microsoft rzekomo przygotowuje się do wydania zaktualizowanych wersji konsol Xbox Series w 2024 roku, jak wynika z ostatnio ujawnionych dokumentów sądowych z batalii prawnej firmy z FTC. Wyższy model, Xbox Series X, o kodowej nazwie „Brooklin”, będzie miał nowy cylindryczny design i eliminuje napęd dysków. Będzie również zawierał rozszerzoną pamięć wewnętrzną o pojemności 2 TB, ulepszoną wifi i zmniejszone zużycie energii. Konsola ma zostać wydana w październiku 2024 roku w cenie 499 dolarów, takiej samej jak obecny Xbox Series X.

Odświeżona wersja tańszej konsoli Xbox Series S, o kodowej nazwie „Ellewood”, zachowa ten sam kształt jak dotychczasowy model, ale będzie oferować szybsze wifi, zmniejszone zużycie energii i zwiększoną pamięć wewnętrzną o pojemności 1 TB. Przewidywana data premiery tej wersji to sierpień 2024 roku, a cena to 299 dolarów.

Wraz z tymi konsolami będzie dostępny nowy i immersyjny kontroler o kodowej nazwie „Sebile”, wyposażony w wymienny, ładowalny akumulator i wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu w celu promowania zrównoważonego rozwoju. Będzie również wprowadzał sprzężenie hapticzne, akcelerometr, modułowe gałki analogowe oraz tryb uśpienia, który można aktywować, po prostu podnosząc kontroler. Dokładna cena i data premiery kontrolera nie zostały jeszcze ogłoszone.

Dodatkowo, w dokumentach sądowych ujawniono plany wydania nowych tytułów przez różne studia Bethesdy, w tym takie gry jak Dishonored 3, Elder Scrolls 4: Remaster Oblivion, Fallout 3: Remaster oraz kontynuacja Ghostwire: Tokyo. W dokumencie wspomniano również o potencjalnych dodatkach DLC do Doom, The Elder Scrolls Online oraz Starfield. Ponadto, w roku obrotowym 2024 spodziewano się premiery niezapowiedzianej gry opartej na licencjonowanym IP.

Chociaż nie jest pewna precyzja podanych dat premiery w dokumencie, ponieważ niektóre tytuły już wcześniej doświadczały opóźnień, informacje te dają intrygujący wgląd w plany Microsoftu dotyczące przyszłości swojego ekosystemu gamingowego.