Microsoft usuwa siedem gier z biblioteki Xbox Game Pass

Microsoft usuwa siedem gier z biblioteki Xbox Game Pass

Microsoft planuje usunięcie siedmiu gier z biblioteki Xbox Game Pass w dniu 30 września, co wpłynie na konsolę, PC i platformy chmurowe. Tytuły, które zostaną usunięte, to: Outriders, Prodeus, Weird West, Moonscars, Last Call BBS, Despot’s Game i Beacon Pines. Jednak gracze, którzy chcą kontynuować grę w te gry, mogą je zakupić z 20% zniżką od normalnej ceny.

Ta seria usunięć następuje po wcześniejszym usunięciu dziewięciu gier z katalogu Game Pass w dniu 15 września. W sumie we wrześniu w bibliotece nastąpi utrata dziewięciu gier. Niemniej jednak, Microsoft wydał w tym miesiącu bardzo oczekiwany Starfield na Game Pass, co czyni go jednym z największych tytułów dołączających do usługi w tym roku.

Mimo usunięć, w Game Pass pojawią się nowe gry. Gra Souls-like Pinocchio, Lies of P, niedawno dołączyła do oferty, a gra battle royale Party Animals ma zadebiutować 20 września. Payday 3 będzie dostępny 21 września, a następnie Gotham Knights 3 października.

Microsoft zasugerował również możliwe niespodzianki i ogłoszenia dotyczące Game Pass na swoim wydarzeniu Tokyo Game Show, które odbędzie się 21 września. Ponadto, nowo uruchomiony Xbox Game Pass Core oferuje zestaw 36 tytułów, z obietnicą okresowego dodawania nowych gier w przyszłości.