Microsoft przejmuje Activision Blizzard w celu integracji reklam w grach

Microsoft przejmuje Activision Blizzard w celu integracji reklam w grach

Planowany zakup przez Microsoft Activision Blizzard może doprowadzić do integracji reklam w darmowych grach na PC i urządzenia mobilne, w tym popularnej serii Call of Duty. Akwizycja, która została ogłoszona w 2022 roku i jest warta prawie 70 miliardów dolarów, spotkała się z początkowymi trudnościami ze strony władz regulacyjnych, ale ostatecznie uzyskała zgodę Komisji Unii Europejskiej.

Jeśli dojdzie do transakcji, Microsoft przedstawił swoje plany dotyczące rozszerzenia reklam w tytułach Call of Duty. Ten ruch wzbudził obawy wśród graczy, zwłaszcza w przypadku Call of Duty Mobile. Szczegóły dotyczące integracji reklam są niejasne, ponieważ tekst wspomina o platformach PC i mobilnych, sugerując, że reklamy mogą pojawić się również w Call of Duty: Warzone.

Chociaż umowa o fuzji między Microsoftem a Activision Blizzard wygasła 18 lipca, obie strony zgodziły się przedłużyć termin jej zakończenia do 18 października. Jeśli przejęcie nie zostanie zakończone, Activision Blizzard może otrzymać odszkodowanie w wysokości 3 miliardów dolarów.

Jednak nawet jeśli transakcja zakończy się sukcesem, nie jest pewne, kiedy zmiany w reklamach zostaną wprowadzone. Phil Spencer, CEO Xbox, oświadczył, że Call of Duty nie zostanie natychmiast udostępnione na Xbox Game Pass po zamknięciu umowy. Wynika to z istniejącej umowy o wyłączne prawa marketingowe, jakie PlayStation ma na Call of Duty do co najmniej Modern Warfare 3 w 2023 roku.

Obecnie gracze i branżowi eksperci z niecierpliwością oczekują dalszych aktualizacji dotyczących wprowadzenia reklam w grach Call of Duty. Pozostaje zobaczyć, jak ta nowa zmiana zostanie przyjęta przez społeczność graczy.