Microsoft planuje wydać 300 milionów dolarów na Star Wars Jedi: Survivor na Game Pass

Microsoft planuje wydać 300 milionów dolarów na Star Wars Jedi: Survivor na Game Pass

W maju 2022 roku, według poufnego rozmów mailowych między najważniejszymi wykonawcami Xboxa, Microsoft był przekonany, że otrzyma koszt 300 milionów dolarów, aby zagwarantować Electronic Arts Star Wars Jedi: Survivor jako grę pierwszego dnia na Game Pass. To szacowanie było częścią działań Microsoftu mających na celu zapełnienie luki w znaczącej ilości oprogramowania spowodowanej opóźnieniem gry Starfield.

Przeciekłe rozmowy e-mailowe były jednymi z wielu poufnych dokumentów, które przypadkowo ujawnił Microsoft przed sądem federalnym w nieocenzurowanej formie. Te dokumenty ujawniły strategię Microsoftu dotyczącą gier i zawierały plany dotyczące niezapowiedzianego sprzętu i gier.

W rozmowach e-mailowych dotyczących Game Pass, wykonawcy Microsoftu omawiali kwotę, jaką spodziewali się wydać na zagwarantowanie tytułów firm trzecich jako gier pierwszego dnia. Sarah Bond, wykonawczyni Xboxa, wspomniała, że Microsoft może być w stanie zagwarantować popularne tytuły, takie jak Gotham Knights od Warner Bros za 50 milionów dolarów i Assassin’s Creed Mirage od Ubisoft za 100 milionów dolarów. Jednak z rozmowy mailowej wynikało, że inwestowanie w najdroższe tytuły, takie jak Star Wars Jedi: Survivor, nie przyniesie dobrego zwrotu z inwestycji.

Przeciekłe dokumenty ujawniły również niezapowiedzianą wersję gry Red Dead Redemption 2, opracowaną przez Rockstar Games, która miała być wydana w czwartym kwartale 2022 roku. Aby ewentualnie zagwarantować tę grę dla Game Pass, Microsoft przewidywał, że firma-matka Rockstar, Take-Two Interactive, może zażądać pięciu milionów dolarów miesięcznie.

Mimo że te przeciekłe dokumenty dają wgląd w strategię gier Microsoftu, ważne jest zauważenie, że były one nieumyślnie ujawnione i powinny być traktowane jako poufne informacje.