Decyzja Meta o zamknięciu popularnych gier VR wzbudza zaniepokojenie użytkowników

Decyzja Meta o zamknięciu popularnych gier VR wzbudza zaniepokojenie użytkowników

Meta ogłosiła nagłe zamknięcie kilku popularnych gier wirtualnej rzeczywistości (VR), w tym Dead and Buried, Dead and Buried II, Bogo i Echo Arena. Firma wysłała e-maile do użytkowników, informując ich, że wsparcie dla tych gier zostanie zakończone od 15 marca 2024 roku. Co ciekawe, e-maile nie zawierają żadnego wyjaśnienia decyzji. Brak przejrzystości pozostawił użytkowników zaskoczonych i rozczarowanych, powołując pytania dotyczące strategii Meta i procesu podejmowania decyzji.

Zwłaszcza gry Dead and Buried II i Bogo wydają się być niepotrzebnie dotknięte tym zamknięciem. Bogo to symulator wirtualnego zwierzaka, który nie polega na działaniu serwerów online, a Dead and Buried II to płatna gra, która może sprawić, że kupujący zastanawiają się, czy otrzymają jakąkolwiek formę zwrotu pieniędzy lub rekompensatę.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Meta nagle zamyka popularne gry bez odpowiedniego wyjaśnienia lub uwzględnienia użytkowników. Wcześniej bardzo popularna gra Population: One została zamknięta dla pierwotnych właścicieli Quest, pomimo jej popularności na platformie.

Brak jasności ze strony Meta w sprawie tych zamknięć zaczyna wpływać na zaufanie i pewność użytkowników w zakupach gier na tej platformie. Z czterema usuniętymi tytułami bez właściwego wyjaśnienia użytkownicy mogą okazać niechęć do inwestowania w nowe gry w przyszłości.

Niestety, Meta nie odpowiedziała na prośby o komentarz w tej sprawie. Bez jasnego zrozumienia przyczyn tych zamknięć, użytkownicy są zmuszeni do spekulacji i wyciągania własnych wniosków.

Podsumowując, nagłe zamknięcie gier Dead and Buried, Dead and Buried II, Bogo i Echo Arena wywołało obawy i pytania dotyczące procesu podejmowania decyzji w Meta. Bez udzielenia wyjaśnień użytkownikom, pozostawia się ich z rozczarowaniem i niepewnością co do przyszłości ich ulubionych gier VR.