Łapiący za serce incydent w biurze policji w Youngstown

Łapiący za serce incydent w biurze policji w Youngstown

Wtorkowe nagranie z kamer ciała i monitoringu pokazało szokujący incydent, w którym pewien mężczyzna zaatakował funkcjonariusza policji w holu Departamentu Policji Youngstown w stanie Ohio. Napastnik, 27-letni Keishaun Sims, został następnie aresztowany i obecnie przebywa w więzieniu hrabstwa Mahoning, oskarżony o wiele czynów, w tym o napad z użyciem przemocy i napaść na funkcjonariusza policji.

W filmie można zobaczyć, jak Sims wchodzi do holu i prosi o rozmowę z szefem policji lub kierownikiem. Funkcjonariusz dyżurny wyjaśnił, że spotkanie z kimś wyższym wymaga umówienia się wcześniej, co spowodowało zirytowanie Simsa. Funkcjonariusz zasugerował również, że zachowanie Sims mogło wskazywać na problem psychiczny, co jeszcze bardziej rozgniewało Sims.

W tym momencie Sims wyzwał funkcjonariusza, by powiedział mu takie rzeczy twarzą w twarz, co skłoniło funkcjonariusza do odejścia od recepcji i skonfrontowania się z Sims. Pomimo wielokrotnego polecenia opuszczenia miejsca, Sims z nieposłuszeństwem odpowiedział: „Spróbuj mnie zmusić”.

Sytuacja zaostrzyła się, gdy Sims oskarżył funkcjonariusza o nazwanie go upośledzonym umysłowo. W odpowiedzi funkcjonariusz stwierdził, że Sims jest niestabilny psychicznie, co doprowadziło do fizycznego ataku Sims na funkcjonariusza. Sims zdołał powalić funkcjonariusza i nawet próbował złapać jego broń, zanim przybyły dodatkowe siły porządkowe i skutecznie go obezwładniły.

Ranny funkcjonariusz został przewieziony do Szpitala St. Elizabeth na badania, ale od tamtej pory wrócił do służby. Departament Policji Youngstown oświadczył, że szczegółowo analizuje ten incydent i rozważa wprowadzenie dodatkowego szkolenia, aby nauczyć funkcjonariuszy, jak łagodzić podobne sytuacje w przyszłości.

Ten incydent przypomina o potencjalnych niebezpieczeństwach, jakim są narażeni funkcjonariusze policji, oraz o znaczeniu zachowania spokoju i profesjonalizmu podczas interakcji z publicznością.