Rozwój rynku wirtualnej rzeczywistości (VR) opartej na lokalizacji

Rozwój rynku wirtualnej rzeczywistości (VR) opartej na lokalizacji

Prognostyki zakładają znaczący wzrost rynku wirtualnej rzeczywistości (VR) opartej na lokalizacji między 2022 a 2027 r. z potencjalną różnicą wartości wynoszącą 7,67 miliarda dolarów. Ten wzrost może być przypisany rosnącej popularności treści w technologii 360-stopniowej, która poprawia doznania widza, zapewniając widok wokół pejzażu. Postęp w dziedzinie VR, a także technologii 3D, 4D i 5D, umożliwił wprowadzenie rozwiązań opartych na VR w sektorze rozrywkowym.

Segment salonów VR (VR arcades) ma znacząco przyczynić się do wzrostu rynku VR opartego na lokalizacji w okresie prognozowym. Salony VR zwiększają fizyczną obecność użytkownika w środowisku wirtualnym, co doprowadziło w ostatnich latach do wprowadzenia gier na bazie VR. Na przykład w październiku 2022 r. Sandbox VR wprowadził dwie gry salonowe, Deadwood Valley i Deadwood Mansion, w Niemczech. Przejęcie Springboard VR przez Vertigo Games w 2021 r. również przyczyniło się do wzrostu segmentu salonów VR.

Prognozuje się, że region Azja-Pacyfik (APAC) będzie głównym czynnikiem wzrostu na światowym rynku, odpowiadając za 45% wzrostu w okresie prognozowym. Wzrost tego regionu można przypisać takim czynnikom jak zwiększone inwestycje w technologię VR i obecność głównych graczy na rynku.

Jednak wymaganie wysokiej prędkości internetu i mocy obliczeniowej stanowi wyzwanie dla wzrostu rynku VR opartego na lokalizacji. Aby temu przeciwdziałać, konieczne są postępy w infrastrukturze internetowej i zdolności obliczeniowych.

Ogólnie rzecz biorąc, rynek VR oparty na lokalizacji ma potencjał znaczącego wzrostu w nadchodzących latach, dzięki postępom technologicznym i rosnącemu zapotrzebowaniu na immersywne doświadczenia rozrywkowe.