Lenovo LOQ 15IRH8: Przegląd wydajnego laptopa dla graczy

Lenovo LOQ 15IRH8: Przegląd wydajnego laptopa dla graczy

Lenovo LOQ 15IRH8 to laptop dla graczy, który oferuje przystępną cenę bez kompromisów w wydajności. Zasilany procesorami Intel Core 13. generacji i kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX, ten laptop zapewnia zoptymalizowaną wydajność dla miłośników gier.

Jedną z kluczowych cech Lenovo LOQ 15IRH8 jest jego 15-calowy ekran FHD o wysokich częstotliwościach odświeżania, co zapewnia płynną rozgrywkę. Laptop ten zapewnia również dużo pamięci i opcji przechowywania, co pozwala graczom utrzymać konkurencyjność. Dodatkowo, podświetlana klawiatura RGB zapewnia widoczność w warunkach o słabym oświetleniu, a pozbawiony przycisków touchpad jest responsywny i dokładny.

Jeśli chodzi o wydajność, Lenovo LOQ 15IRH8 imponuje swoim procesorem Intel Core i7-13620H trzeciej generacji, 16 GB pamięci RAM i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060. Ta konfiguracja poradzi sobie z większością gier na wysokich ustawieniach, choć niektóre ustawienia graficzne mogą wymagać pewnych poświęceń, aby osiągnąć docelową częstotliwość odświeżania ekranu wynoszącą 165 Hz w bardziej wymagających tytułach.

15,6-calowy ekran WQHD IPS oferuje ostre i jasne obrazy, choć kolory mogą wydawać się nieco przygaszone w porównaniu do innych laptopów dla graczy w tej samej cenie. Jednak laptop ten rekompensuje to swoim doskonałym wyborem portów, w tym USB 3.2 Gen 1 i Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2, HDMI, Ethernet i gniazdo combo słuchawkowe/mikrofonowe.

Lenovo LOQ 15IRH8 zaskakuje również swoją kamerą FHD 1080p, która rejestruje ostre i klarowne obrazy nawet przy słabym oświetleniu. Dołączona przewodowa myszka charakteryzuje się podświetleniem RGB, przyciskami zmiany DPI i wygodną ergonomią.

Największą słabością Lenovo LOQ 15IRH8 jest jednak jego czas pracy na baterii, który wynosi tylko około godziny podczas grania. Ograniczenie to powinno być uwzględnione przez osoby planujące korzystanie z laptopa do przenośnej rozgrywki.

Podsumowując, Lenovo LOQ 15IRH8 to doskonała opcja dla graczy o ograniczonym budżecie. Zapewnia imponującą wydajność, ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania, wygodną klawiaturę i touchpad, dobrze wyposażony wybór portów oraz zaskakująco dobrą kamerę. Jednak słaba żywotność baterii oznacza, że najlepiej korzystać z niego podłączonego do zasilania.