Microsoft niedocenił popularności gry Baldur’s Gate 3

Microsoft niedocenił popularności gry Baldur’s Gate 3

W ostatnim przecieku dokumentów z procesu Microsoft vs. FTC z czerwca tego roku ujawniono niedocenienie przez Microsoft popularnej gry RPG, Baldur’s Gate 3. W zamieszanej korespondencji mailowej między kierownictwem Microsoftu napisano, że firma stara się zapełnić „ogromną dziurę” w swojej linii gier na rok 2022 i rozważała Baldur’s Gate 3 jako „drugorzędny RPG dostępny na platformie Stadia PC”. Jednak gra okazała się czymś zupełnie innym.

Gra studia Larian Studios zdobyła popularność i cementuje swoje miejsce w branży gier komputerowych. Michael Douse, dyrektor ds. wydawniczych w Larian Studios, wyjaśnił, że Microsoft nie był jedynym, który niedocenił Baldur’s Gate 3. Gatunek sam w sobie sprawia, że trudno jest przewidzieć sukces gry, ponieważ brakuje danych do porównania. Douse wspomniał, że wszyscy musieli podjąć „duże ryzyko”.

Swen Vincke, dyrektor generalny Larian Studios, podszedł do sprawy z większym humorem i wyraził chęć spotkania z analitykiem, który niedocenił Baldur’s Gate 3. Gra początkowo miała być wydana na platformę Windows i Google Stadia, ale w związku z zamknięciem Stadii wersja pełna została anulowana. Powodzenie gry trwało nawet po opuszczeniu wczesnego dostępu, przewyższając oczekiwania studia Larian Studios.

W naszej recenzji Baldur’s Gate 3 chwaliliśmy jej wciągające, taktyczne walki RPG, niezapomnianą fabułę, złożone postaci, dopracowaną prezentację filmową oraz satysfakcjonujące eksploracje. Oceniłyśmy ją na 10 na 10 możliwych punktów, ogłaszając ją nowym wzorcem dla gier fabularnych typu CRPG.

Niedocenienie Baldur’s Gate 3 przez Microsoft to tylko jedno z wielu odkryć, które wyniknęły z ostatniego przecieku dokumentów sądowych. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co jeszcze ujawniono, zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najważniejszych informacji z przecieku dotyczącego Xboxa.