Odkryto plany Microsoftu dotyczące następnej generacji kontrolera Xbox

Odkryto plany Microsoftu dotyczące następnej generacji kontrolera Xbox

Wyciekły dokument sądowy dostarczył informacji na temat planów Microsoftu dotyczących następnej generacji konsoli Xbox, w tym szczegółów dotyczących towarzyszącego kontrolera Xbox. Kontroler Xbox o kodowej nazwie SEBILE wprowadzi kilka innowacyjnych funkcji, takich jak uniesienie, aby obudzić i funkcję Direct-to-Cloud.

Jednym z istotnych ulepszeń w nowym kontrolerze Xbox jest wsparcie dla Xbox Wireless 2, Direct-to-Cloud i Bluetooth 5.2. Pozwoli to graczom na płynne łączenie i grę w szeroki zakres gier z dowolnego miejsca.

Dodatkowo, Microsoft aktualizuje swoją mobilną aplikację Xbox, aby zawierała funkcje takie jak zarządzanie urządzeniami i kontrola akcesoriów. Użytkownicy będą mogli łatwo zobaczyć sparowane urządzenia, nimi zarządzać i wiele więcej.

Nowy kontroler Xbox poprawi również doświadczenie w grach, wprowadzając wsparcie dla precyzyjnego sprzężenia zwrotnego haptycznego. Zapewni to bardziej immersyjną rozgrywkę, z haptiką VCA, która pełni również funkcję głośników, akcelerometrów oraz cichszych przycisków i gałek.

Microsoft skupił się również na zrównoważonym rozwoju w przypadku tego nowego kontrolera. Będzie on wyposażony w akumulator do ładowania i wymiany oraz będzie wykonany z recyklingowanych materiałów i mniejszej ilości żywicy. Ponadto, kontroler zostanie zaprojektowany tak, aby łatwo można było go naprawić i rozebrać.

Pod względem trwałości, Microsoft wprowadził poprawki poprzez wprowadzenie modułowych gałek analogowych i ogólnie ulepszonej konstrukcji. Kontroler następnej generacji Xbox zapewnia większą trwałość i niezawodność dla graczy.

Jedną z najważniejszych funkcji nowego kontrolera jest możliwość obudzenia go podnosząc go do góry. Zamiast konieczności naciśnięcia przycisku Xbox, aby go włączyć, kontroler automatycznie aktywuje się po podniesieniu.

Mimo tych nowych funkcji, Microsoft zachowa tę samą ergonomię, układ i siły aktywacji, jakie znajdują się w obecnym kontrolerze Xbox. Zapewnia to, że gracze znajomi z obecnym projektem poczują się jak w domu przy korzystaniu z kontrolera następnej generacji.