• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Kingsgrave: Epicka przygoda czeka na graczy

  ByKamil Dominiak

  lis 20, 2023
  Kingsgrave: Epicka przygoda czeka na graczy

  Przygotuj się na epicką przygodę, jakiej jeszcze nie było! Kingsgrave, bardzo oczekiwana gra Metroidvania stworzona przez Egg or Chicken Games i wydana przez Alawar Premium, zadebiutuje wiosną 2024 roku wyłącznie na PC przez platformę Steam. Ta gra, zainspirowana kultowymi klasykami jak Zelda, obiecuje zahipnotyzować graczy głęboką opowieścią, trudnym gameplayem i zapierającą dech w piersiach pikselową oprawą wizualną, która przeniesie Cię do świata na krawędzi rozpaczy.

  Kiedyś potężne królestwo Kingsgrave padło ofiarą wyniszczającej choroby, powodując zamieranie ziemi i zmuszając mieszkańców do szukania schronienia gdzie indziej. Aby sprawy były jeszcze gorsze, złośliwe istoty, narodzone z fragmentów strapionych dusz, teraz swobodnie grasują, bezlitośnie polując na jakiekolwiek pozostałe życie.

  W grze wcielisz się w rolę dawno zmarłego króla, któremu powierzono zadanie zjednoczenia rozpadłych ziem, pokonania sił ciemności i przywrócenia prosperity królestwu. Los całego królestwa spoczywa na Twoich ramionach, i tylko przez Twoje przywództwo można przywrócić porządek.

  W miarę postępu w Kingsgrave odblokujesz nowe umiejętności, zbierając cenne zasoby, budując domy i pokonując wrogów. Przez przywracanie dziedzin królestwa i zjednywanie mieszkańców Twoja władza jako króla będzie wzrastać gwałtownie.

  Rozproszenie Cieni to kolejny istotny aspekt Twojej misji. Aby ocalić swoich poddanych i wyeliminować stworzenia plagi, musisz wziąć udział w ekscytujących walkach, doskonalić swoje umiejętności i zdobywać coraz potężniejsze wyposażenie. Tylko poprzez pokonanie potężnych przeciwników możesz oczyścić ziemie z ich próchniejącej obecności i przywrócić życie do opustoszałych pustkowi.

  Przygotuj się, by przemierzyć pięknie opracowany, wzajemnie powiązany świat pełen ruin i pozostałości niegdyś kwitnącej cywilizacji. Badaj różnorodne biomy, takie jak gęste lasy, palące się pustynie i ogniste wulkany, rozwiązuj łamigłówki, odkrywaj ukryte ścieżki i przemierzaj zdradliwe tereny. Każdy krok Twojej podróży będzie stawiał przed Tobą wyzwania i cuda, całkowicie pochłaniając Cię w królewskim zadaniu wygodnym dla króla.

  Aby zobaczyć zapierający dech w piersiach świat, który Cię czeka, koniecznie obejrzyj poniżej fascynujący zwiastun gry. Kingsgrave ma na celu odnowienie miłości do gier Metroidvania dzięki unikalnemu połączeniu wciągającej narracji, innowacyjnych mechanik gameplayu i oszałamiającego designu wizualnego.

  DATASOURCE

  CZĘSTE PYTANIA:

  Q: Kiedy ma być wydana gra Kingsgrave?

  A: Kingsgrave ma być wydana wiosną 2024 roku.

  Q: Na jakich platformach będzie dostępna gra Kingsgrave?

  A: Kingsgrave będzie dostępna wyłącznie na PC przez platformę Steam.

  Q: Czy Kingsgrave to gra w stylu Metroidvania?

  A: Tak, Kingsgrave to gra w stylu Metroidvania, zainspirowana kultowymi klasykami takimi jak Zelda.

  Q: Jaka jest fabuła Kingsgrave?

  A: Akcja gry rozgrywa się w upadłym królestwie Kingsgrave, gdzie wyniszczająca choroba spowodowała zamieranie ziemi, a złośliwe istoty swobodnie grasują. Gracz wciela się w rolę dawno zmarłego króla, któremu powierzono zadanie zjednoczenia rozpadłych ziem, pokonania sił ciemności i przywrócenia prosperity królestwu.

  Q: Jak gracz może postępować w grze?

  A: Gracz może postępować w grze, odblokowując nowe umiejętności, zbierając zasoby, budując domy, pokonując wrogów i przywracając dziedziny królestwa.

  Q: Jakie jest znaczenie rozproszenia Cieni?

  A: Rozproszenie Cieni jest kluczowe, aby ocalić poddanych i zniszczyć stworzenia plagi. Gracz musi wziąć udział w ekscytujących walkach, doskonalić swoje umiejętności i zdobywać potężne wyposażenie, aby odnieść sukces.

  Q: Czego gracze mogą oczekiwać od świata Kingsgrave?

  A: Gracze mogą oczekiwać pięknie opracowanego, wzajemnie powiązanego świata pełnego ruin i pozostałości niegdyś kwitnącej cywilizacji. Będą badali różnorodne biomy, rozwiązujący łamigłówki, odkrywali ukryte ścieżki i przemierzali zdradliwe tereny. Każdy krok w ich podróży będzie niosł ze sobą wyzwania i cuda, całkowicie pochłaniając ich w królewskim zadaniu godnym króla.

  KLUCZOWE POJĘCIA:
  – Metroidvania: Gatunek gry, który łączy cechy serii Metroid i Castlevania, charakteryzujący się dużym, wzajemnie powiązanym światem z obszarami niedostępnymi, dopóki gracz nie zdobędzie nowych umiejętności lub przedmiotów.
  – Pikselowa sztuka: Forma sztuki cyfrowej, w której obrazy są tworzone piksel po pikselu, często rezultując w retro, nostalgiczny styl wizualny.
  – Opustoszałe pustkowie: Odnosi się do jałowych i pustych obszarów ziemi w świecie gry.