• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Czy PS5 nadal jest trudno dostępne w 2023 roku?

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Czy PS5 nadal jest trudno dostępne w 2023 roku?

  Jestem pewnym pewien jaka jest odpowiedź na to pytanie – tak, PS5 nadal jest trudno dostępne w 2023 roku. Pomimo starań ze strony Sony, które postanowiło zwiększyć produkcję i sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu, ograniczenia w dostawach i spekulanci wciąż czynią to wyzwanie dla konsumentów, chcących kupić konsolę w jej sugerowanej cenie sprzedaży.

  Jednym z głównych powodów ciągle trwającego niedoboru PS5 jest globalny niedobór półprzewodników. Niedobór ten dotknął różne branże, w tym sektor gamingowy, co spowodowało ograniczenie produkcji i dystrybucji konsol. Dodatkowo, pandemia COVID-19 zakłóciła łańcuchy dostaw i spowodowała opóźnienia w produkcji, pogłębiając problem niedoboru.

  Innym czynnikiem przyczyniającym się do trudności w znalezieniu PS5 jest obecność spekulantów. Osoby te używają automatycznych botów, aby wykupywać dostępne zapasy jak tylko się pojawią, tylko po to, aby odsprzedawać konsolę po zawyżonych cenach na portalach aukcyjnych. Ta praktyka nie tylko frustruje prawdziwych konsumentów, ale także zwiększa ogólny niedobór konsol.

  Czy zmagania z trudnościami w znalezieniu PS5 w końcu się skończą? Niestety, trudno jest przewidzieć przyszłość, ale w miarę łagodzenia globalnego niedoboru półprzewodników i zwiększania produkcji spodziewa się, że dostępność PS5 polepszy się z czasem. Niemniej jednak, może to zająć jeszcze trochę czasu, zanim konsola stanie się łatwo dostępna dla wszystkich konsumentów.

  Podsumowując, PS5 pozostaje nieuchwytne dla wielu graczy w 2023 roku. Połączenie globalnego niedoboru półprzewodników i obecności spekulantów sprawia, że znalezienie tej konsoli w oryginalnej cenie jest trudne. Jednak, w miarę wzrostu produkcji i stabilizacji łańcuchów dostaw, istnieje nadzieja, że dostępność PS5 poprawi się w przyszłości.