Sporna kombinacja w Mortal Kombat 1 wzbudza obawy graczy

Sporna kombinacja w Mortal Kombat 1 wzbudza obawy graczy

W Mortal Kombat 1 pojawiła się kontrowersyjna kombinacja, która budzi niepokój u graczy. Chodzi o połączenie ciosów postaci Jax i Scorpiona, które powoduje nieuniknioną i niemożliwą do zablokowania sekwencję ataków. Dzięki wykorzystaniu specjalnego ciosu Jaxa oraz ciosu Scorpiona, gracze są w stanie zadać druzgocący cios, który może doprowadzić do natychmiastowej śmierci przeciwnika, nawet bez użycia Fatality. To potężna kombinacja wywołała dyskusje na temat jej potencjalnej nadmiernej siły oraz czy twórcy gry, studio NetherRealm, podejmą działania w celu złagodzenia tej sytuacji w przyszłych aktualizacjach.

Kombinacja polega na tym, że cios Jaxa powoduje, że przeciwnik zostaje rzucony w powietrze, a cios Scorpiona przywołuje go z powrotem w pozycję stojącą. To daje możliwość powtarzania nieblokowalnego ciosu Jaxa. Poprzez odpowiednie włączanie ciosów Jaxa i kombinowanie ich z atakami Scorpiona, skalowanie obrażeń i czasu startu ataków resetują się po każdej kombinacji, co pozwala na łączenie wielu kombinacji ze sobą. Może to skutkować całkowitym usunięciem paska zdrowia postaci przeciwnika za pomocą dwóch użyciach Kameo meter oraz trzech pasków metra przeciwnika.

Choć przeciwnik ma możliwość zastosowania przerwania kombinacji, wymaga to zużycia trzech pasków jego własnego metra. Ta nierównowaga budzi obawy co do długoterminowego zdrowia gry.

Twórcy gry z studio NetherRealm nie potwierdzili jeszcze, czy zamierzają zająć się tym problemem w przyszłości. Jednak biorąc pod uwagę potencjalny wpływ na rozgrywkę, prawdopodobne jest, że podejmą kroki w celu zbalansowania tej kontrowersyjnej kombinacji.

Definicje:
– Kameo: Specjalny pasek zdolności w Mortal Kombat 1, który pozwala graczom używać potężnych umiejętności lub kombinacji.
– Nieblokowalny: Atak, który nie może zostać zablokowany lub nie możemy się mu przeciwstawić.
– Śmierć jednym ciosem: Sekwencja ataków, która powoduje natychmiastowe pokonanie postaci przeciwnika.

Źródła:
– Brak konkretnych źródeł.