Volvo wprowadza na rynek swój najmniejszy pojazd elektryczny EX30

Volvo wprowadza na rynek swój najmniejszy pojazd elektryczny EX30

Volvo planuje wprowadzenie na rynek swojego najmniejszego pojazdu elektrycznego, EX30, w przyszłym roku. Zaczynając od ceny 36 145 dolarów, EX30 od razu porównywany jest do popularnego Modelu 3 Tesli.

EX30 występuje w dwóch konfiguracjach: z pojedynczym silnikiem napędzanym na tył i z dwoma silnikami na wszystkie koła. Wersja z napędem na tył oferuje 268 koni mechanicznych, podczas gdy wersja z napędem na wszystkie koła imponuje mocą aż 422 koni mechanicznych. Obie konfiguracje są wyposażone w baterię o pojemności 64,0 kWh, zapewniającą zasięg 275 mil dla wersji z pojedynczym silnikiem oraz 265 mil dla wariantu z dwoma silnikami.

EX30 został zbudowany na chińskiej platformie Geely i został dopracowany przez inżynierów Volvo, by zapewnić doskonałe wrażenia z jazdy. Oceniając go na podstawie wstępnych wrażeń, można oczekiwać płynnej i komfortowej jazdy.

Wnętrze EX30 jest proste, ale intrygujące. Duży dotykowy ekran centralny i wdmuchiwane kratki wentylacyjne nadają mu nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Obecność czujników monitorujących kierowcę na padzie kierownicy sugeruje, że pojazd może oferować tryb jazdy bez użycia rąk.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, EX30 charakteryzuje się masywnymi proporcjami przypominającymi nieco podniesionego VW Golf. Szeroka oś i obszerne świetliki tylne podkreślają jego szerokość, nadając mu stabilną i umocowaną pozycję. Znane już reflektory Thor’s Hammer powracają, ale tym razem z pikselowym akcentem.

Podsumowując, Volvo EX30 z roku 2025 zapowiada się jako ekscytujące uzupełnienie na rynku pojazdów elektrycznych. Z imponującą mocą, dużym zasięgiem i eleganckim designem z pewnością przyciągnie uwagę miłośników samochodów elektrycznych.