Przewodnik po postaci A.K.I. w grze Street Fighter 6

Przewodnik po postaci A.K.I. w grze Street Fighter 6

Capcom wydał oficjalny przewodnik postaci dla A.K.I., nadchodzącej postaci DLC w grze Street Fighter 6. Przewodnik ten przedstawia szczegółowy opis jej ruchów i specjalnych umiejętności, dając graczom podgląd tego, czego mogą się spodziewać, gdy postać ta będzie dostępna.

Jedną z wyróżniających cech A.K.I. jest jej mechanika zatrucia. Przewodnik prezentuje, jak jej zdolność do zatrucia zmienia kolor paska zdrowia przeciwnika na purpurowy i stopniowo go dezaktualizuje, podobnie jak to miało miejsce w przypadku trucizny F.A.N.G. w grze Street Fighter 5. Trucizna znika sama po około 7 sekundach, ale można ją również anulować, jeśli A.K.I. odniesie obrażenia.

Uderzenie zatrutych przeciwników określonymi specjalnymi ruchami wywołuje Efekt Toksyczny, powodując upadek przeciwnika lub jego wznoszenie w powietrze. Zestaw ruchów A.K.I. obejmuje różne ataki nasączone trucizną. Nightshade Pulse to pułapka bańkowa, która truje przy kontakcie i może być zdetonowana dzięki Nightshade Chaser, aby złapać unikających przeciwników. Orchid Spring pozwala A.K.I. przekłuć ziemię swoimi szponami, pozostawiając za sobą kałużę trucizny. Toxic Wreath natychmiast po utworzeniu wybucha bańka, potwierdzając obecność trucizny i upadek w kombinacjach.

Serpent Lash to cios szponami A.K.I., oferujący różne kąty uderzenia i groźbę Efektu Toksycznego. Cruel Fate to ruch, w którym A.K.I. przewraca się do przodu i wykonuje kilka szybkich ciosów sztyletem w trakcie opadania. Ten ruch pozostawia ją w przewadze po blokowaniu, a pokonana odległość zmienia się w zależności od siły ataku.

Przewodnik postaci zapewnia kompleksowy przegląd zestawu ruchów A.K.I., pozwalając graczom zapoznać się z jej umiejętnościami przed oficjalnym wprowadzeniem jej do gry 27 września 2023 roku.