Ostatnia aktualizacja sterowników Intel poprawia wydajność gier nowych i klasycznych

Ostatnia aktualizacja sterowników Intel poprawia wydajność gier nowych i klasycznych

Intel wydał najnowszą aktualizację sterowników (wersja 31.0.101.4826) dla kart graficznych Arc, oferując wsparcie dla nadchodzących premier gier na PC oraz poprawiając wydajność w niektórych klasykach. Użytkownicy kart graficznych Intel Arc mogą teraz cieszyć się poprawioną wydajnością w rozdzielczości 1080p w grach Hitman Absolution i Bioshock Infinite.

Aktualizacja opiera się na poprzedniej dużej aktualizacji sterowników z sierpnia, która skupiała się na optymalizacji wydajności dla popularnych gier DirectX 11, takich jak Apex Legends, GTA V i Overwatch 2. Tym razem Intel postanowił priorytetyzować gry na podstawie ich popularności na liście Steam, zapewniając graczom najlepszą wydajność w ulubionych tytułach.

Aktualizacja sterowników oprócz poprawy wydajności gier, zapewnia również wsparcie pierwszego dnia dla kilku nowych premier, w tym Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, Payday 3, Lies of P i Party Animals. Oznacza to, że gracze będą mogli cieszyć się tymi długo oczekiwanymi grami zaraz po ich premierze, bez konieczności oczekiwania na kolejne aktualizacje sterowników.

Oprócz optymalizacji dla gier i wsparcia dla nowych tytułów, aktualizacja sterowników rozwiązuje również problemy. Naprawia problemy zawieszania się gry Trackmania i zmniejsza użycie pamięci systemowej przez oprogramowanie Intel Arc Control.

Warto jednak zauważyć, że aktualizacja nie zawiera żadnych konkretnych poprawek czy udoskonaleń dotyczących wydajności gry Starfield na kartach graficznych Intel Arc. Zarówno Intel, jak i Bethesda uznają konieczność dalszego udoskonalania, aby zapewnić lepsze doświadczenia w grach na sprzęcie GPU firmy Intel.

Ogólnie rzecz biorąc, najnowsza aktualizacja sterowników Intela pokazuje zaangażowanie firmy w zapewnianie lepszej wydajności w grach dla kart graficznych Arc. Dzięki wsparciu zarówno dla nowych, jak i klasycznych tytułów, gracze mogą oczekiwać poprawionego doświadczenia w grach i płynniejszej rozgrywki.