• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  NVIDIA w obliczu spadku zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  NVIDIA w obliczu spadku zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych

  Nowy artykuł:

  NVIDIA w obliczu spadku zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych

  W ciągu ostatnich miesięcy spółka NVIDIA Co. (NASDAQ: NVDA) odczuła skutki wzrostu sprzedaży instytucjonalnej, co wpłynęło na presję na kurs akcji. Firma Baltimore Washington Financial Advisors Inc. obniżyła swoje udziały w NVIDIA o 30,7% w drugim kwartale tego roku, zgodnie z ostatnim zgłoszeniem do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Fundusz sprzedał 26 824 akcje, redukując swoje ogólne udziały do 60 527 akcji.

  Podczas gdy Baltimore Washington Financial Advisors Inc. wciąż uważa NVIDIA za swoje jedenaste największe stanowisko, ten ruch sugeruje zmniejszenie zaufania do spółki. Inni inwestorzy instytucjonalni i fundusze hedgingowe również przeanalizowali swoje inwestycje. Nordwand Advisors LLC, Marquette Asset Management LLC, Quarry LP, Compass Wealth Management LLC i MRP Capital Investments LLC wszystkie nabyły nowe udziały w NVIDIA w ciągu ostatniego roku. Jednak ogólna tendencja wśród inwestorów instytucjonalnych wydaje się się zmieniać.

  Te wiadomości przyczyniły się do lekkiego spadku ceny akcji NVIDIA, która w poniedziałek wyniosła 492,98 dolarów. Pomimo ostatniego spadku, NVIDIA miała niezwykły rok, z najniższą na poziomie 138,84 dolarów i najwyższą na poziomie 502,66 dolarów w ciągu ostatniego roku. Spółka systematycznie dostarczała silne wyniki finansowe, zgłaszając przychody w wysokości 13,51 miliarda dolarów w ostatnim kwartale, przekraczając szacunki analityków.

  Jednak niektórzy analitycy wyrazili obawy dotyczące wyceny akcji. Evercore ISI, Citigroup, Morgan Stanley, Craig Hallum i Wells Fargo & Company wydali raporty badawcze na temat NVIDIA, z różnymi cenami docelowymi i ocenami. Średnia ocena akcji to „Średni zakup”, co wskazuje, że analitycy widzą potencjał wzrostu, ale uznają również pewne ryzyko.

  Inwestorzy będą musieli śledzić dokładnie wyniki NVIDIA w kolejnych kwartałach. Możliwość utrzymania konkurencyjności przez spółkę i dalsze dostarczanie silnych wyników finansowych będzie decydować, czy sprzedaż instytucjonalna będzie trwać, czy też zaufanie w końcu zostanie odzyskane.