Immersed wprowadza na rynek hełm VR Visor XR o dużej funkcjonalności i atrakcyjnej cenie

Immersed wprowadza na rynek hełm VR Visor XR o dużej funkcjonalności i atrakcyjnej cenie

Immersed, deweloper popularnej aplikacji wirtualnego pulpitu, poszerza swoją linię produktów wprowadzając na rynek hełm VR Visor XR. Ten narzędzie XR, skierowane głównie do pracy, ma stanowić konkurencję dla hełmu Vision Pro od Apple, oferując zaawansowane funkcje i możliwości.

Visor XR dostępny jest w trzech wariantach: Visor z rozdzielczością 4K na oko, wersja limitowana Visor Founder’s Edition 4K oraz Visor 2.5K o niższej rozdzielczości. Ceny tych modeli wahają się od 500 do 1249 dolarów, a cena wersji limitowanej Visor Founder’s Edition 4K obowiązuje do końca września.

Wyjątkową cechą hełmu Visor XR jest jego lekka konstrukcja, ważąca zaledwie kilka uncji. Posiada również zaawansowane funkcje takie jak śledzenie rąk i oczu, które często są dostępne tylko w droższych zestawach VR.

Immersed przyjmuje zamówienia przedpremierowe na wszystkie trzy modele, a klienci, którzy złożą zamówienie, zapewniają sobie miejsce w kolejce. Szacowany termin dostawy dla wersji limitowanej Visor Founder’s Edition 4K jest oszacowany na rok 2024, a wszystkie zamówienia przedpremierowe mają być realizowane w tym samym roku.

Aby zapewnić doskonałe dopasowanie, klienci będą musieli przesłać skan twarzy przed rozpoczęciem produkcji. Ten proces będzie podobny do Bigscreen Beyond i może wymagać użycia iPhone’a z funkcją Face ID.

Visor XR nie jest urządzeniem przeznaczonym do grania, ale do pracy. Dzięki obsłudze do pięciu wirtualnych monitorów, ma na celu zastąpienie tradycyjnych monitorów i telewizorów. Immersed opisuje Visor XR jako zamiennik monitora i telewizora, kładąc nacisk na aplikacje związane z pracą.

Ogólnie rzecz biorąc, hełm Visor XR od Immersed oferuje połączenie zaawansowanych funkcji, zaawansowanej funkcjonalności i przystępnej ceny. Dzięki swojemu smukłemu designowi i naciskowi na efektywność, ma potencjał stać się ważnym graczem na rynku XR.