Jak usunąć dźwięk sygnału z PS5

Jak usunąć dźwięk sygnału z PS5

Jeśli jesteś użytkownikiem Playstation 5 (PS5), prawdopodobnie znudził Cię ciągły dźwięk sygnału, który pojawia się podczas włączania lub restartowania konsoli. Ten dźwięk jest charakterystyczny dla konsoli PS, ale na szczęście najnowsza aktualizacja systemowa PS5 rozwiązała ten problem. W tym artykule pokażemy Ci, jak na stałe wyłączyć ten dźwięk.

Aby wyłączyć dźwięk sygnału na PS5, wystarczy przejść do ustawień systemowych. Z głównego menu PlayStation przewiń w prawo na samą górę i znajdź ikonę trybika ustawień obok swojego profilu PS. Wybierz ustawienia i przewiń w dół do zakładki Dźwięki, która znajduje się na samej dole, poniżej pamięci urządzenia.

W zakładce Dźwięki przewiń w dół do ustawień głośności. Tutaj zobaczysz różne ustawienia dotyczące dźwięku, w tym dźwięk sygnału. Wybierz opcję Dźwięk sygnału i naciśnij X, aby go wyłączyć. Jeśli przełącznik jest biały, oznacza to, że dźwięk jest włączony. Jeśli jest wygaszony, oznacza to, że dźwięk został wyłączony.

Jeśli podoba Ci się dźwięk sygnału, masz również możliwość regulacji jego głośności. Możesz ustawić ją na niską, średnią lub wysoką. Domyślnie, konsola ma ustawioną wysoką głośność dźwięku sygnału.

Warte uwagi jest to, że ta najnowsza aktualizacja PS5, wydana we wrześniu, zawierała również wiele nowych funkcji i ulepszeń. Dodatkowo, wszystkie wcześniej wydane aktualizacje beta zostały włączone do tej głównej aktualizacji.

Aby uzyskać więcej wskazówek i tricków dotyczących maksymalnego wykorzystania PS5, możesz sprawdzić nasze inne artykuły, w tym „Jak wyczyścić PS5, aby zapobiec przegrzewaniu się.”

O Autorze: Ashley Anthony to doświadczony autor treści z siedmioletnim doświadczeniem w tworzeniu treści internetowych. Ostatnio dołączył do Prima Games jako dziennikarz gier wideo, ale od dłuższego czasu jest zapalonym graczem. Kiedy nie pisze ani nie gra, można go znaleźć próbującego zdobyć decydujące punkty w MLB, strzelającego ostatnią bramkę w FIFA lub pokonującego potężnego bossa w grze RPG.