Jak zdobyć i użyć Prism Scale w DLC Pokémon Scarlet & Violet?

Jak zdobyć i użyć Prism Scale w DLC Pokémon Scarlet & Violet?

Prism Scale jest ważnym przedmiotem w DLC Pokémon Scarlet & Violet, The Teal Mask, zwłaszcza do ewolucji pewnego Pokémona typu Woda. W tym artykule dowiemy się, jak zdobyć Prism Scale i jak efektywnie go używać.

Istnieją dwie gwarantowane metody zdobycia Prism Scale w grze. Pierwsza metoda polega na eksploracji Fellhorn Gorge. W tej okolicy istnieje ustalone miejsce dla Prism Scale, a także kilka rozsianych losowo. Uważnie obserwuj iskrzące przedmioty na ziemi, ponieważ mogą to być Prism Scale. Dodatkowo, po wschodniej stronie Fellhorn Gorge, między dwiema wysokimi skałami, znajduje się czerwony przedmiot Pokéball, który zawiera Prism Scale.

Inną metodą zdobycia Prism Scale jest złapanie 140 Pokémonów w Pokédexie Kitakami. To zadanie można stosunkowo szybko ukończyć, zwłaszcza jeśli już ukończyłeś Pokédex Paldea, łapiąc wszystkie 400 Pokémonów. Po osiągnięciu 140 złapanych Pokémonów w Pokédexie Kitakami, otrzymasz Prism Scale jako nagrodę. Aby to zrobić, otwórz Pokédex Kitakami z menu i naciśnij przycisk X.

Teraz, gdy masz Prism Scale, nadszedł czas, aby go użyć. Prism Scale jest przedmiotem trzymanym, który pomaga w ewolucji konkretnego Pokémona, Feebas. Aby ewoluować Feebas w majestatycznego Milotic, musisz najpierw dać mu Prism Scale, a następnie załatwić wymianę z innym graczem, lokalnie lub online. Po zakończeniu wymiany Feebas ewoluuje w Milotica.

Podsumowując, zdobycie i użycie Prism Scale jest kluczowe do ewolucji Feebas w Milotica w DLC Pokémon Scarlet & Violet, The Teal Mask. Niezależnie od tego, czy wybierzesz eksplorację Fellhorn Gorge, czy złapanie dużej liczby Pokémonów w Pokédexie Kitakami, zdobycie Prism Scale to wartościowy wysiłek, który wzmocni ewolucyjną podróż twojego Pokémona.