GTA 6: Wyciekłe informacje sugerują interaktywne budynki w grze

GTA 6: Wyciekłe informacje sugerują interaktywne budynki w grze

Rockstar Games niedawno obchodziło 10-lecie GTA 5, swojej niezwykle popularnej otwartej gry akcji. Podczas gdy fani niecierpliwie czekają na informacje o dacie premiery długo oczekiwanego GTA 6, w sieci krążą wycieki i plotki, które dają pojęcie o tym, co gra może oferować.

Jedną z najbardziej ekscytujących funkcji, o których mówi się w kontekście GTA 6, jest jego rozległy i interaktywny świat otwarty, czerpiący inspirację z innego hitu Rockstar, Red Dead Redemption 2. Podczas gdy ogromny świat GTA 5 zyskał uznanie za swoją skalę i różnorodność aktywności, brakuje w nim jednego istotnego elementu – możliwości wejścia do budynków. W wirtualnym mieście Vice City w GTA 6, gracze mieliby jednak możliwość eksplorowania i interakcji z wieloma budynkami.

Wycieki sugerują, że gracze będą mogli wchodzić i korzystać z różnych miejsc takich jak supermarkety, bary, kluby, lombardy, restauracje, a nawet apartamenty. Miejsca te mogłyby pełnić rolę centrum dla działań w grze, takich jak kradzieże i napady. Główni bohaterowie gry, Jason i Lucia, zostaliby wyposażeni w „torby z łupem”, aby zbierać skradzione pieniądze, złoto i inne wartościowe przedmioty.

Rockstar Games w przeszłości wprowadził interaktywne budynki w Red Dead Redemption 2, pozwalając graczom wchodzić i plądrować liczne struktury w rozległym świecie gry. Bez względu na to, czy to mroczne bagna Bayou Nwa, czy tętniące życiem miasto Saint Denis, gracze mieli możliwość interakcji z różnorodnymi budynkami, co podnosiło ogólne doświadczenia rozgrywki.

Podczas gdy wycieki dostarczyły informacji na temat potencjalnego otwartego świata w GTA 6, ważne jest, aby podchodzić do tych informacji ostrożnie. Niemniej jednak, wyciekły fragment nagrania głosowego z udziałem dyrektora generalnego Take-Two Interactive, Straussa Zelnicka, sugerował możliwą datę premiery – 24 października 2024 roku. Choć autentyczność nagrania jest niepewna, ta data pokrywa się z wcześniejszymi wyciekami i spekulacjami.

Mimo że oficjalne szczegóły na temat GTA 6 są skąpe, wycieki o interaktywnych budynkach i możliwej dacie premiery wzbudziły ekscytację wśród fanów. Czekając na oficjalne ogłoszenie, wygląda na to, że Rockstar Games dąży do dostarczenia nowego poziomu zaangażowania i interaktywności w długo oczekiwany sequel do GTA 5.