Greensburg korzysta z dochodów z hazardu na projekty doskonalenia i zakupów

Greensburg korzysta z dochodów z hazardu na projekty doskonalenia i zakupów

Miasto Greensburg w Pensylwanii planuje wykorzystać dochody z hazardu państwowego do sfinansowania różnych ulepszeń i zakupów. Rada miasta zatwierdziła trzy wnioski o konkurencyjne granty z lokalnego konta udziału państwa w Finansowaniu Wspólnocie Finansowej. Wsparcie to pochodzi z dochodów z hazardu.

Najważniejszym celem miasta jest uzyskanie 305 000 dolarów na poprawki w ratuszu miasta i innych budynkach należących do miasta. Poprawki te obejmują naprawę przeciekającego dachu w sali konferencyjnej na parterze, konserwację różnych części dachu i tynkowania zewnętrznego. Ponadto, Greensburg ubiega się o 125 000 dolarów na zakup dwóch zastępczych pojazdów policyjnych oraz około 163 000 dolarów na sprzęt do prac publicznych, takich jak nowa ładowarka czołowa i dodatkowy pojemnik na opadłe liście.

Zważywszy na duże zapotrzebowanie na te granty, radny Randy Finfrock uznaje, że konkurencja będzie zacięta, ale ma nadzieję, że uda się im zdobyć finansowanie na wszystkie trzy projekty. Greensburg ma na celu wymianę swoich pojazdów policyjnych przed terminem, aby dostosować się do nowych modeli z 2025 roku. Nowa ładowarka czołowa będzie używana do zimowego utrzymania dróg, zwłaszcza do załadunku soli do samochodów miejskich.

Ostateczne wyniki tych wniosków grantowych zostaną ustalone podczas procedury budżetowej miasta na rok 2024. Jednak jeśli granty zostaną uzyskane, uwolni to pieniądze na inne cele. Ponadto, radny Finfrock zaproponował ubieganie się o większy grant na sfinansowanie wymiany dachu na bardziej trwałą wersję ze stali na strażnicy pożarowej. Nowy dach może być ewentualnie wyposażony w panele słoneczne do generowania energii słonecznej. Dodanie dachu słonecznego nie tylko zmniejszy zależność strażnicy pożarowej od sieci, ale także potencjalnie umożliwi miastu sprzedaż nadwyżkowej energii elektrycznej do spółki energetycznej.

Miasto Greensburg pozostaje zdecydowane w dokonywaniu tych ulepszeń i inwestycji w celu poprawy różnych aspektów infrastruktury i usług miejskich.