Ghost Signal: A Stellaris Game będzie dostępny na PlayStation VR 2 i PC VR od 5 października

Ghost Signal: A Stellaris Game będzie dostępny na PlayStation VR 2 i PC VR od 5 października

Fast Travel Games, wydawca gry Ghost Signal: A Stellaris Game, ogłosił, że spin-off popularnej serii strategicznej nie będzie już ekskluzywny dla Meta Quest. Gra będzie teraz dostępna zarówno na PlayStation VR 2, jak i na PC VR za pośrednictwem SteamVR od 5 października.

Wersje gry Ghost Signal na PlayStation VR 2 i SteamVR będą miały kilka nowych funkcji i usprawnień. Gracze mogą spodziewać się ulepszonych grafik, dwóch dodatkowych statków do wyboru oraz nowego, bardziej luźnego poziomu trudności. Gra będzie również obejmować nową funkcję automatycznego zapisu i możliwość zbierania trofeów na PlayStation VR 2.

Wraz z pełną wersją gry Ghost Signal, zostanie wydany darmowy demo na PlayStation VR 2. Daje to graczom możliwość wypróbowania gry przed dokonaniem zakupu.

Ghost Signal umożliwia graczom kontrolowanie statku kosmicznego podczas walki z wrogimi flotami w widoku dioramowym. Kampania narracyjna gry skupia się na pościgu za duchowym sygnałem. W trakcie rozgrywki gracze napotkają różne wyzwania, takie jak negocjacje z obcymi handlarzami, odblokowywanie ulepszeń i ataków oraz konfrontacje z gigantycznymi bossami.

Każde rozpoczęcie gry Ghost Signal podlega zasadom gatunku roguelite, co oznacza, że jeśli gracz umrze, musi zacząć poziom od nowa. Jednak zachowuje ważne zasoby i premie, które zdobył, co dodaje elementu progresji do rozgrywki.

Dzięki swojemu rozszerzonemu dostępowi i nowym funkcjom, Ghost Signal: A Stellaris Game ma na celu zapewnienie immersyjnego i angażującego doświadczenia VR dla fanów serii Stellaris.