• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowa era badań nad lekami: Genentech i Nvidia łączą siły w dziedzinie sztucznej inteligencji

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Nowa era badań nad lekami: Genentech i Nvidia łączą siły w dziedzinie sztucznej inteligencji

  Genentech, renomowana firma biotechnologiczna, nawiązała współpracę z Nvidia, wiodącym gigantem technologii układów scalonych, w porozumieniu, które ma na celu rewolucję w dziedzinie odkrywania i rozwoju leków przy użyciu sztucznej inteligencji (SI).

  Decyzja o połączeniu wiedzy Genentech z zakresu SI z możliwościami obliczeniowymi technologii Nvidia wynika z pragnienia przyspieszenia procesu rozwoju leków. Dzięki wykorzystaniu ogromnej mocy obliczeniowej Nvidia, Genentech ma na celu poprawę swojej zdolności do analizowania ogromnych ilości danych i szybkiego identyfikowania potencjalnych rozwiązań terapeutycznych.

  Poprzez wykorzystywanie algorytmów uczenia maszynowego i głębokich sieci neuronowych, współpraca ma na celu odkrywanie nowych kandydatów na leki, optymalizację istniejących substancji chemicznych oraz przyspieszenie całej drogi od odkrycia leku do wdrożenia. Dzięki cyfryzacji i uproszczeniu procesu odkrywczego, współpraca obiecuje zmniejszenie kosztów, skrócenie czasu trwania procesu rozwoju leków i w rezultacie szybsze docieranie ratujących życie leków do pacjentów.

  Wykorzystanie SI w rozwoju leków już teraz zmienia branżę farmaceutyczną. Dzięki automatyzacji pracochławczych zadań i przeglądaniu obszernych zbiorów danych, SI może odkrywać wzorce i wnioski, które mogą umknąć uwadze człowieka. Ta współpraca Genentech i Nvidia sygnalizuje rosnące uznanie branży dla potencjału SI w odblokowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla skomplikowanych wyzwań medycznych.

  Dzięki tej strategicznej współpracy Genentech i Nvidia są gotowe uczynić znaczące postępy w obszarze medycyny personalizowanej. Wykorzystując możliwości SI, współpraca ma na celu rewolucję w odkrywaniu, formułowaniu i stosowaniu leków, co w rezultacie prowadzi do poprawy wyników leczenia pacjentów i rozwoju nowatorskich terapii.

  W erze szybko rozwijającej się technologii, pionierskie współprace takie jak ta są niezbędne do napędzania innowacji w sektorze opieki zdrowotnej. Genentech i Nvidia, łącząc swoje siły, mają potencjał, aby poszerzyć granice możliwości w dziedzinie odkrywania leków i przynieść nową falę przełomów medycznych.

  Zgodnie z informacjami ze źródła.