• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowy duet na rynku rozrywki: Genda Inc. przejmuje kontrolę nad Gaga Corp.

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  Nowy duet na rynku rozrywki: Genda Inc. przejmuje kontrolę nad Gaga Corp.

  Genda Inc., japońska firma zajmująca się branżą gamingową, ogłosiła przejęcie znaczącego udziału w tokijskim dystrybutorze filmów niezależnych – Gaga Corp. W ramach umowy Genda przejmie 78,05% udziałów od samego prezesa i dyrektora generalnego Gaga Corp., Tom Yoda. Finalizacja transakcji planowana jest na 30 listopada 2023 roku.

  Po przeprowadzeniu przejęcia Tom Yoda zachowa 21,95% udziałów w Gaga Corp. i będzie nadal pełnił rolę przewodniczącego zarządu, natomiast przewodniczący Genda, Nao Kataoka, oraz CCO Yuzo Sato dołączą do zarządu Gaga Corp. Sato przejmie funkcje prezesa i dyrektora generalnego. Ten strategiczny ruch ma na celu połączenie sił i ekspertyzy obu firm w dynamicznie rozwijającej się branży rozrywkowej.

  Gaga Corp., założona w 1986 roku, zdobyła międzynarodowe uznanie jako wiodący dystrybutor filmów niezależnych. Firma odniosła sukces w dystrybucji licznych nagradzanych tytułów, w tym siedmiu zwycięskich filmów nagradzanych Oscarem za najlepszy film oraz czterech zwycięzców Złotej Palmy. Gaga Corp. rozszerzyła również swoją działalność na produkcję lokalną, dalsze zróżnicowanie portfolio.

  Genda Inc., jako czołowa holdingowa firma, prowadzi różne działalności związane z rozrywką, takie jak arkady rozrywki, gry online oraz licencjonowanie postaci. Dzięki tej akwizycji Genda dąży do poszerzenia swojego zasięgu i stworzenia synergii między różnymi sektorami branży rozrywkowej.

  Współpraca między Genda Inc. a Gaga Corp. opiera się na solidnych podstawach, takich jak wspólne wartości i pasja do biznesu rozrywkowego. Obie firmy są podekscytowane potencjałem wzrostu i innowacji, które wynikną z ich partnerstwa.

  To przejęcie stanowi strategiczny ruch w branży, która nadal dynamicznie ewoluuje. W miarę jak krajobraz rozrywkowy staje się coraz bardziej powiązany, połączenie ekspertyzy i zasobów Genda Inc. oraz Gaga Corp. otworzy drogę do fascynujących przedsięwzięć w międzynarodowej dystrybucji filmów, lokalnej produkcji filmowej, anime oraz tworzeniu gier.

  Dzięki tym działaniom Genda Inc. pozycjonuje się jako znaczący gracz na światowym rynku rozrywki, gotowy wykorzystać swoje poszerzone portfolio w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb publiczności na całym świecie.