ExoDexa: Rewolucja w edukacji oparta na grach edukacyjnych i adaptacyjnym uczeniu się

ExoDexa: Rewolucja w edukacji oparta na grach edukacyjnych i adaptacyjnym uczeniu się

ExoDexa, nowa firma edukacyjna założona przez Nolan’a Bushnella, współtwórcę Atari, oraz dewelopera edukacji STEAM, Leah Hanes, ma na celu rewolucję w szkolnictwie podstawowym i średnim poprzez wprowadzenie do sal lekcyjnych gier i technik adaptacyjnego uczenia się. Platforma, oparta na ich Adaptacyjnym Silniku Treści (ACE) oraz Adaptacyjnym Silniku Gamifikacji i Elastyczności (ALGAE), oferuje moduły gier z przedmiotów takich jak chemia, fizyka, matematyka, język angielski i historia.

Jedną z kluczowych cech ExoDexy jest możliwość tworzenia własnych treści przez nauczycieli wewnątrz modułów gier. Pozwala to nauczycielom dostosowywać treści do swojego programu nauczania i zapewniać atrakcyjne oraz interaktywne doświadczenia edukacyjne dla uczniów. Platforma wykorzystuje również adaptacyjne uczenie się, co oznacza, że treści dostosowują się do indywidualnych uczniów na podstawie ich postępów i zrozumienia. Gdy uczniowie opanowują dane tematy, przechodzą do kolejnych poziomów gry, zapewniając ciągłe wyzwanie dostosowane do ich tempa nauki.

Według Leah Hanes, CEO firmy ExoDexa, aktywne zaangażowanie jest kluczowe dla efektywnego uczenia się. Poprzez umożliwienie uczniom nauki poprzez zabawę i aktywny udział, ExoDexa ma na celu poprawę zdolności zapamiętywania i zrozumienia materiału. Nolan Bushnell, przewodniczący ExoDexa, wierzy, że gry są przyszłością edukacji, ponieważ uczniowie najlepiej uczą się, gdy są zaangażowani i bawią się. Poprzez wprowadzenie gamifikacji i interaktywności do procesu nauki, ExoDexa daje uczniom narzędzia do samodzielnego rozwoju i zmienia pojęcie sukcesu w edukacji.

ExoDexa rozszerza swoją drużynę i zobowiązuje się do stworzenia platformy światowej klasy od podstaw. Dodatkowo, Bushnell i Hanes wydadzą książkę zatytułowaną „Kształtowanie Przyszłości Edukacji” w październiku 2023 roku, która jeszcze bardziej zgłębia ich wizję przyszłości edukacji.