Donald Mustard odchodzi na emeryturę po 25-letniej karierze w branży gier

Donald Mustard odchodzi na emeryturę po 25-letniej karierze w branży gier

Donald Mustard, dyrektor kreatywny w Fortnite, ogłosił swoje odejście z branży gier po imponującej 25-letniej karierze. Mustard, który był siłą napędową za Epic Games i twórcą niezwykle popularnego Fortnite, ogłosił to na swoim oficjalnym koncie Twitter.

Kariera Mustarda w branży gier rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy współzałożył ChAIR Entertainment. ChAIR, znane z gier takich jak Shadow Complex i Infinity Blade, w końcu zostało przejęte przez Epic Games w 2008 roku. Talent i wizjonerskie kierownictwo Mustarda doprowadziło go do stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic Games w 2016 roku, gdzie odegrał kluczową rolę w gwałtownym wzroście popularności Fortnite.

Fortnite szybko stał się światowym fenomenem, zgromadzając miliony graczy i bijąc rekordy. W 2020 roku gra osiągnęła olbrzymi kamień milowy, z ponad 350 milionami zarejestrowanych graczy. Twórcza genialność i poświęcenie Mustarda odegrały ważną rolę w kształtowaniu sukcesu Fortnite.

W swoim oświadczeniu Mustard wyraził wdzięczność za niesamowitą przygodę, jaką przeżył w branży gier. Pochwalił utalentowanych ludzi, z którymi miał okazję współpracować, i wyraził dumę z ich osiągnięć razem.

Chociaż Mustard nie ujawnił swojego następnego ruchu zawodowego, zapewnił fanów, że Fortnite jest w dobrych rękach i że zespoły pracują nad ekscytującymi projektami. Zachęcił fanów do oczekiwania na „ogromne, niewiarygodne, niesamowite rzeczy” w przyszłości.

Pożegnalna era Donalda Mustarda w Fortnite jest okazją do uhonorowania jego znaczącego wkładu w branżę gier. Jego emerytura oznacza koniec pewnego etapu dla Fortnite, ale dziedzictwo, które pozostawia, będzie nadal kształtować świat gier na wiele lat.

Źródła:
– Oficjalne konto Twittera Donalda Mustarda
– Epic Games