Brak aktualizacji Red Dead Redemption 2 na konsolach nowej generacji

Brak aktualizacji Red Dead Redemption 2 na konsolach nowej generacji

W roku 2018 firma Rockstar Games wydała Red Dead Redemption 2, bardzo cenioną grę typu open-world osadzoną w realiach Dzikiego Zachodu. Od momentu premiery fani z wyczekiwaniem oczekiwali aktualizacji dla bardziej wydajnych konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Niestety, chociaż pojawiły się spekulacje, to do tej pory aktualizacji nie ujrzelismy światło dzienne, co wzbudziło wiele rozczarowania.

Niedawno wyciekły dokumenty, które ujawniły, że nawet Microsoft przewidywał wydanie Red Dead Redemption 2 na konsolach nowej generacji. W wykresie przedstawiającym potencjalne gry dla usługi Game Pass, Microsoft wymienił pozycję na „gen 9” dla RDR 2. Dokumenty wskazują, że Microsoft spodziewał się, że ta wersja na nową generację konsol zostanie wydana w drugim kwartale 2022 roku, szacując, że gracze spędzą na niej około 10 milionów godzin miesięcznie.

Niestety, całe to planowanie i oczekiwanie okazało się daremne, ponieważ Red Dead Redemption 2 nadal nie otrzymał aktualizacji na konsolach nowej generacji. Jest to stracona szansa dla gry, aby osiągnęła pełny potencjał na bardziej wydajnych konsolach, potencjalnie działając z prędkością 60 klatek na sekundę zamiast obecnych 30 klatek.

Wydaje się, że Rockstar Games obecnie skupia się na tworzeniu kolejnej odsłony serii Grand Theft Auto, co sugeruje odrębny wyciek z zeszłego roku. Pozostaje nam czekać, czy Rockstar ponownie zajmie się Red Dead Redemption 2 w przyszłości.