• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Frequently Asked Questions

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  Frequently Asked Questions

  W 2003 roku gra The Simpsons: Hit & Run podbiła świat gier. Opracowana przez Radical Entertainment i wydana przez Vivendi, ta półotwarta gra pozwalała graczom zanurzyć się w dziwacznym i znajomym świecie ukochanego animowanego serialu telewizyjnego. Gra, wydana na wiele platform, w tym PS2, GameCube i Xbox, zebrała pozytywne recenzje i sprzedała się w milionach kopii, solidnie umocniła swoją pozycję jako wielki hit.

  Jednak gdy fani z niecierpliwością oczekiwali sequelu, wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Vivendi, wydawca gry, podjął zadziwiającą decyzję o odrzuceniu intratnej umowy, która umożliwiłaby tworzenie wielu kolejnych części. Ta informacja pochodzi z najnowszego wywiadu z historii gry przeprowadzonego przez MinnMax, w którym sześcioro pierwotnych twórców i producentów The Simpsons: Hit & Run podzieliło się swoimi spostrzeżeniami na temat powstawania gry.

  Planowany sequel został opisany przez producenta wykonawczego, Johna Melchiora, jako „oczywisty wybór” i miał wprowadzić nowe elementy, takie jak sterowce, statki powietrzne i samoloty do uniwersum gry. Dodatkowo planowano wprowadzić mechanikę holowania, dzięki której gracze mogliby przyczepiać wagony i przyczepy do swoich pojazdów.

  Niestety, decyzja Vivendi oznaczała koniec potencjału serii do dalszego rozwoju. Wydawca miał możliwość zawarcia umowy na pięć kolejnych gier o podobnym koszcie lub niższym niż to, za co zapłacił za licencję do produkcji oryginalnej gry. Przy poparciu zarówno Foxa, jak i programu telewizyjnego The Simpsons, sequel wydawał się pewnym zakładem. Jednak EA skorzystało z okazji i przejęło licencję, co doprowadziło do stworzenia własnych gier Simpsonów.

  Podczas gdy sequel lub remake The Simpsons: Hit & Run wydają się teraz mało prawdopodobne, twórcy wypowiedzieli się z podziwem dla nieoficjalnego, stworzonego przez fana, remake’u za pomocą silnika Unreal Engine 5, stworzonego przez użytkownika YouTube o pseudonimie reubs. Jednak przeszkody związane z zaangażowaniem Disneya, obecnego właściciela Foxa, i Activision, który posiada oryginalny kod gry, sprawiają, że możliwość realizacji takiego projektu jest niepewna.

  Tymczasem fani mogą zagłębić się w fascynującą historię powstawania gry, oglądając pełen wywiad historyczny MinnMax. Odkryj sekrety związane z tworzeniem świątecznych kodów oszukiwania, wyzwania, jakie stanęły przed twórcami, i jak scenarzyści The Simpsons przesunęli granice humoru w grze.

  Podczas gdy nowa gra The Simpsons: Hit & Run może nie być teraz na horyzoncie, trwały dziedzictwo tego kultowego tytułu nadal fascynuje fanów, przypominając im radość i ekscytację, jakie przyniosła publiczności 20 lat temu.

  Frequently Asked Questions

  Pytanie: Co to jest The Simpsons: Hit & Run?

  Odpowiedź: The Simpsons: Hit & Run to półotwarta gra wideo oparta na popularnym animowanym serialu telewizyjnym The Simpsons. Została wydana w 2003 roku i pozwalała graczom na eksplorację świata The Simpsons, jednocześnie wykonując różne misje.

  Pytanie: Kto opracował i wydał The Simpsons: Hit & Run?

  Odpowiedź: Gra została opracowana przez Radical Entertainment i wydana przez Vivendi.

  Pytanie: Na jakie platformy została wydana gra?

  Odpowiedź: Gra została wydana na wiele platform, w tym PS2, GameCube i Xbox.

  Pytanie: Czy The Simpsons: Hit & Run odniosło sukces?

  Odpowiedź: Tak, gra otrzymała pozytywne recenzje i sprzedała się w milionach egzemplarzy, co było ogromnym sukcesem.

  Pytanie: Czy był planowany sequel do The Simpsons: Hit & Run?

  Odpowiedź: Tak, planowano sequel, który wprowadziłby nowe elementy, takie jak sterowce, statki powietrzne i samoloty do uniwersum gry. Były również plany wprowadzenia mechaniki holowania.

  Pytanie: Dlaczego sequel nigdy nie został stworzony?

  Odpowiedź: Wydawca, Vivendi, podjął decyzję o odrzuceniu intratnej umowy, która umożliwiałaby tworzenie wielu kolejnych części. EA przejęło licencję i stworzyło własne gry Simpsonów.

  Pytanie: Czy jest nadzieja na sequel lub remake The Simpsons: Hit & Run?

  Odpowiedź: Chociaż jest to mało prawdopodobne, istnieje remake The Simpsons: Hit & Run stworzony przez użytkownika YouTube o pseudonimie reubs, przy użyciu silnika Unreal Engine 5. Jednak zaangażowanie Disneya (obecny właściciel Foxa) i Activision (posiadający oryginalny kod gry) czyni tę możliwość niepewną.