Zwolnienia w studiu Beamdog – najnowszy rozwój sytuacji w ramach restrukturyzacji grupy Embracer

Zwolnienia w studiu Beamdog – najnowszy rozwój sytuacji w ramach restrukturyzacji grupy Embracer

Grupa Embracer, szwedzki konglomerat, ogłosiła zwolnienia w studiu Beamdog, twórcy gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition oraz Mythforce. To nastąpiło mniej niż dwa lata po przejęciu studia przez Embracer poprzez swoją spółkę zależną Aspyr Media. Według byłych pracowników Beamdog, którzy opublikowali informacje na LinkedIn, 26 członków zespołu developerskiego, w tym producenci, artyści i personel QA, zostało zwolnionych.

Informacje o zwolnieniach zostały potwierdzone przez osoby dotknięte tym zdarzeniem, takie jak była menedżerka QA, Erin McIntyre, oraz graficzka Jill Hollet. Hollet wyraziła wdzięczność dla Beamdog za możliwość pracy w branży, ale uznała, że decyzja Embracer Group o redukcji zatrudnienia jest trudna, ale konieczna jako część trwającej restrukturyzacji.

Embracer Group aktywnie przeprowadza restrukturyzację swoich działań, dążąc do „generowania dużej ilości gotówki”. Firma planuje odejść od wcześniejszego trybu inwestycji i zoptymalizować swój portfolio studiów, wydawnictw i marek. Prezes Embracer, Lars Wingefors, oznajmił, że niektóre studia zostaną sprzedane lub zamknięte, a projekty o niskiej rentowności zostaną zakończone lub zawieszone w celu maksymalizacji skali i możliwości firmy.

Te ostatnie zwolnienia w Beamdog Studios są częścią serii działań restrukturyzacyjnych, które Embracer Group prowadzi. Firma już zamknęła znane studia takie jak Volition i Campfire Cabal, a zwolnienia miały miejsce również w innych firmach, w tym Gearbox Publishing i Rainbow Studios. Istnieją również doniesienia sugerujące, że Embracer rozważa sprzedaż Gearbox Entertainment, twórcy serii Borderlands, zaledwie dwa lata po jego przejęciu za 1,38 miliarda dolarów.

Przedstawiciel Game Developer skontaktował się z Embracer Group w celu uzyskania komentarza na temat zwolnień w Beamdog, a dalsze aktualizacje w tej sprawie są oczekiwane.

Definicje:
– Beamdog: Studio developerskie znane z tytułów takich jak Baldur’s Gate: Enhanced Edition i Mythforce.
– Embracer Group: Szwedzki konglomerat zajmujący się nabywaniem i prowadzeniem firm w branży gier.
– Aspyr Media: Spółka zależna Embracer Group odpowiedzialna za nabywanie studiów developerskich.
– QA: Quality Assurance, dział odpowiedzialny za testowanie i zapewnienie jakości oprogramowania lub gier.