Nowa aktualizacja EA FC 24 przyniesie znaczące zmiany w trybie Champions w grze FIFA.

Nowa aktualizacja EA FC 24 przyniesie znaczące zmiany w trybie Champions w grze FIFA.

Jedną z największych zmian jest usunięcie kart Red Picks i zastąpienie ich nagrodami o równowartościowej wartości. Oznacza to, że zestawy Player Pick, zawierające karty z aktualnego TOTW, nie będą już częścią domyślnych nagród. Według EA, ta zmiana umożliwi częstsze aktualizacje nagród Champions w ciągu roku.

Proces kwalifikacyjny do EA FC 24 Champs również został zmieniony. Gracze będą teraz musieli zdobyć Punkty Kwalifikacyjne Champions, aby zakwalifikować się do rozgrywek play-off UT Champs. Punkty te mogą być zdobywane tylko poprzez wygranie meczów w Division Rivals, a do zakwalifikowania się wymagane jest łącznie 1250 punktów.

Aby mieć szansę na udział w Weekend League, gracze będą musieli osiągnąć cztery zwycięstwa i jedną porażkę spośród dziesięciu meczów kwalifikacyjnych Play-Offs. Rangi Play-Offs obejmują od Rangi 1, która wymaga 40 punktów, do Rangi 7, która wymaga 4 punktów.

Dla zakwalifikowania się do finałów, gracze muszą rozegrać 20 gier w EA FC 24 Weekend Leagues. Rangi dla finałów zaczynają się od Rangi 1 z 76 punktami i schodzą do Rangi 10 z 4 punktami. Gracze zdobywają punkty, wygrywając mecze – 4 punkty za zwycięstwo i 1 punkt za porażkę. Istnieje możliwość zdobycia nagród z Rangi 9, nawet jeśli przegramy wszystkie 20 gier.

Nagrody zarówno dla Play-Offs, jak i dla Finałów również zostały zaktualizowane. Nagrody różnią się w zależności od osiągniętej rangi, przy czym wyższe rangi oferują lepsze nagrody. Wśród tych nagród znajdują się zestawy zawierające rzadkich zawodników złotych, wybór rzadkich zawodników oraz punkty kwalifikacyjne do przyszłych turniejów.

Ogólnie rzecz biorąc, EA FC 24 przynosi ekscytujące zmiany w trybie Champions w FIFA. Gracze będą mieć możliwość zdobycia cennych nagród poprzez odświeżony proces kwalifikacyjny i rywalizację z najlepszymi graczami w Weekend League. To aktualizacja, która ma na celu utrzymanie świeżości i zaangażowania w grę dla fanów FIFA przez cały rok.