Chaotyczny incydent na drodze w hrabstwie Volusia

Chaotyczny incydent na drodze w hrabstwie Volusia

Kierowca w hrabstwie Volusia spowodował chaos w weekend, gdy uderzył z tyłu w samochód pary i następnie ruszył w destrukcyjny pościg. Para z hrabstwa Levy doświadczyła przerażającego przeżycia. Kierowca, Tyler Vahldieck, został zatrzymany i aresztowany pod zarzutem kilku przestępstw, w tym ucieczki z miejsca wypadku, napaści na funkcjonariusza prawa, i jazdy pod wpływem alkoholu. Para porównała incydent do scen z gry wideo Grand Theft Auto.

W sobotę po południu, na skrzyżowaniu South Atlantic Avenue i Dunlawton Boulevard w Daytona Beach Shores, czarny Tahoe Lee i Cheryl Irwinów został uderzony z tyłu przez zielonego Chargera. Uderzenie spowodowało, że przedni koniec Chargera znalazł się pod ich samochodem. Pomimo tego, kierowca zdołał się wycofać i uciec.

Irwinowie natychmiast zadzwonili na numer alarmowy 911, a Lee Irwin podszedł do kierowcy, aby sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. Po rozmowie z kierowcą zauważył silny zapach alkoholu i doradził mu współpracę z policją. Jednak kierowca, później zidentyfikowany jako Vahldieck, odjechał swoim Dodge Chargerem przed funkcjonariuszem.

Podczas pościgu Vahldieck zderzał się z wieloma innymi pojazdami, nawet cofając się na policyjne samochody i tracąc części swojego własnego samochodu po drodze. Ostatecznie został zatrzymany na skrzyżowaniu Dunlawton Avenue i Halifax Drive w Port Orange.

Irwinowie wyrazili ulgę, że podczas incydentu nikt nie odniósł obrażeń. Zauważyli również, że Vahldieck wjechał na parking przy Pirates Island Adventure Golf, gdzie przebywało wiele osób, w tym dzieci. Sytuacja mogła być o wiele bardziej katastrofalna.