Dragon Age Powinien się skupić na graczach na PC i możliwościach modowania, twierdzi były szef Bioware

Dragon Age Powinien się skupić na graczach na PC i możliwościach modowania, twierdzi były szef Bioware

Były dyrektor generalny Bioware, Aaryn Flynn, niedawno podzielił się swoimi przemyśleniami na temat serii Dragon Age. Wyraził swoje przekonanie, że gra powinna podążyć ścieżką „skupioną na PC” i przyjazną dla modów, tak jak poprzednie fantasy tytuły BioWare. W wywiadzie udzielonym magazynowi Edge, Flynn poruszył kwestię swojego sentymentu do gry Neverwinter Nights, która zachęcała do zaangażowania społeczności i modowania.

Flynn stwierdził, że BioWare chciało, aby twórcy modyfikacji mieli możliwość tworzenia takich samych doświadczeń jak sami deweloperzy. Wyraził rozczarowanie, że takie podejście nie zostało utrzymane w kolejnych częściach Dragon Age, takich jak Dragon Age 2 i Dragon Age: Inkwizycja. Według Flynna, seria stała się zbyt podobna do franczyzy Mass Effect, zamiast przyjąć duch modowania znany z Neverwinter Nights.

Wyjątkiem był Dragon Age: Początek, który został wydany z zestawem narzędzi umożliwiających modyfikowanie. Jednak ten trend nie kontynuował się w późniejszych częściach. Flynn przyznał, że pierwsza gra z serii Dragon Age miała własną kryzys tożsamości, próbując zestawić dążenie do modowania z grą dla pojedynczego gracza, podobną do The Elder Scrolls 4: Oblivion.

Obecnie pracując jako założyciel i CEO Inflexion Games, Flynn wyraził swoje pragnienie, aby Dragon Age zachował swoją skoncentrowaną na PC tożsamość przyjazną dla modów. Jednak pozostaje jeszcze do zobaczenia, czy nadchodzący Dragon Age: Dreadwolf powróci do tych korzeni.

Podczas gdy potencjał modowania Dragon Age pozostaje niepewny, inna ukochana fantasy gra RPG, Baldur’s Gate 3, ma otrzymać oficjalne wsparcie dla modów w przyszłości, co może być sygnałem ożywienia pełnych możliwości i przyjaznych dla modów RPG.

Źródła:
– Wywiad z Aarynem Flynnem dla magazynu Edge
– Osobiste spostrzeżenia Aaryna Flynna