• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Najlepsze gry wideo roku 2023

  ByMarta Bryła

  lis 21, 2023
  Najlepsze gry wideo roku 2023

  Rok 2023 okazał się wyjątkowy dla gier wideo, które zdobyły uwagę graczy na całym świecie. Tytuły takie jak „Baldur’s Gate 3” i „The Legend Of Zelda: Tears Of The Kingdom” dominują na wszelkiego rodzaju listach najlepszych gier roku. Jednak oprócz tych tytułów gwiazd, istnieje wiele mało znanych gier, które zasługują na uwagę. Bez względu na to, czy szukasz krótkiej i świetnej gry na przerwę świąteczną, przyjaznej dla całej rodziny rozrywki, czy relaksującej gry na odprężenie po stresach związanych z planowaniem świąt, coś dla siebie znajdzie każdy.

  Zaprezentujemy Ci niezwykłe gry dla samotnych graczy, które świetnie sprawdzą się jako małe prezenty. Przenieś się do mrocznego i tajemniczego świata gry „El Paso Elsewhere”, gdzie wcielenie się w łowcę wampirów pozwoli ci odnaleźć twoją wampirzą byłą dziewczynę przed nadchodzącym końcem świata. Ciesz się uroczą ścieżką dźwiękową, czarnym humorem i misjami, które można ukończyć w zaledwie 6-8 godzin. Zagłębiając się dalej w przerażające tajemnice, polecamy „Dredge” – symulator wędkarstwa i gra zagadkowa, która pozwala ulepszać twój statek, odkrywając jednocześnie niepokojące tajemnice.

  Dla tych, którzy szukają niezwykłych doświadczeń, przygotowaliśmy „Dave The Diver” – połączenie eksploracji podwodnej i zarządzania restauracją. Odkrywaj egzotyczne życie morskie w ciągu dnia i zarządzaj sushi restauracją w nocy. Gra zdobyła dużo uznania i jest uważana za jedno z najlepszych niespodzianek tego roku.

  Jeśli wolisz kolorowe i żywe gry, wybierz „Thirsty Suitors”. Wciel się w Jala, dwudziestopięcioletnią mieszkankę Azji Południowej, która odnawia kontakty z byłymi partnerami, nawiązuje pojednanie rodzinne i śmiga na deskorolce po swoim dawnym mieście. Wcielaj się w walki turowe i doskonal tradycyjne dania, odkrywając wciągającą fabułę.

  Jeśli masz ochotę na stylową przygodę, wypróbuj „Bomb Rush Cyberfunk” – wizualnie imponującą grę, która nawiązuje do klasycznej gry „Jet Set Radio” na konsoli Sega Dreamcast. Zanurz się w olśniewającym świecie hip-hopu, funk’u i muzyki elektronicznej, jeżdżąc na rolkach po metropolitalnym krajobrazie.

  Gdy szukasz przytulnego i relaksującego doświadczenia, nie szukaj dalej. „Jusant” zaprasza graczy do eksploracji tajemniczej wieży i odkrywania jej sekretów. Dzięki swojej estetyce nawiązującej do Studio Ghibli oraz medytacyjnej rozgrywce, Jusant pozwala poczuć ogrom zdobycia natury. Alternatywnie, wypróbuj „Viewfinder” – refleksyjną grę, w której manipulujesz otoczeniem za pomocą fotografii i rozwiązywania zagadek perspektywy, oferując niezliczone „eureka” momenty.

  Dla tych, którzy lubią rozwiązywać zagadki kryminalne, „Detective Pikachu Returns” prezentuje niekonwencjonalną, ale zachwycającą przygodę. Wciel się w rolę szorstko-odgłoszonego, ale całkowicie uroczego Pikachu, rozwiązującego zagadki oparte na świecie Pokemonów.

  Gdy zbliża się okres świąt, wyjdź poza popularne gry i odkryj te unikalne doświadczenia. Od intrygujących strzelanek po przytulne, relaksujące przygody – dla każdego gracza jest coś odpowiedniego. Rozpakuj te ukryte perełki i stwórz niezapomniane wspomnienia w tym świątecznym sezonie.