Sprawca zabójstwa zastępcy szeryfa hrabstwa Los Angeles zostaje zidentyfikowany jako Kevin Cataneo Salazar

Sprawca zabójstwa zastępcy szeryfa hrabstwa Los Angeles zostaje zidentyfikowany jako Kevin Cataneo Salazar

Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo zastępcy szeryfa hrabstwa Los Angeles w pobliżu komisariatu Palmdale w sobotnią noc został zidentyfikowany jako Kevin Cataneo Salazar. 29-latek został aresztowany w swoim rodzinnym domu w poniedziałek rano.

Matka Cataneo Salazara, Marle Salazar, twierdzi, że jej syn cierpi na chorobę psychiczną i być może nie był przy zdrowych zmysłach w czasie incydentu. Według Salazar, jej syn został zdiagnozowany na paranoidalną schizofrenię około pięć lat temu. Często mówił o słyszeniu głosów w swojej głowie i wierzył, że samochody lub ludzie śledzą go na ulicach. Salazar powiedziała, że jej syn stawał się zdenerwowany, zakrywał uszy, krzyczał lub szukał schronienia w pojemniku na śmieci, aby zagłuszyć te głosy. „On jest chory, a tyle osób mówi o schizofrenii, ale potem nic się nie dzieje” – wyraziła swoje obawy.

Salazar dodała, że wielokrotnie dzwoniła na policję o pomoc, gdy jej syn odmawiał przyjmowania leków i wykazywał agresywne zachowanie. Jednak, jako dorosły, władze nie mogły interweniować, jeśli nie zgodził się na leczenie dobrowolnie. Pomimo dwóch prób samobójczych i wcześniejszej hospitalizacji, Cataneo Salazar wydawał się być w lepszej kondycji w ostatnich miesiącach.

Dla Salazar i jej rodziny było to szokiem, gdy siły porządkowe przeprowadziły nalot na ich dom po strzelaninie. Powiedziała, że jej syn zachowywał się normalnie po incydencie, a nie było żadnych wskazań, że doszło do strzałów. Salazar nie wiedziała również, że jej syn posiadał broń, ale detektywi poinformowali ją, że legalnie zakupił broń używaną w ataku.

Nagranie wideo incydentu pokazuje, jak zastępca Ryan Clinkunbroomer zatrzymuje się na czerwonym świetle przed komisariatem Palmdale, gdy za jego radiowozem zatrzymuje się ciemnoszary Toyota Corolla. Pojazd podejrzanego szybko zbliża się do drzwi kierowcy radiowozu i odjeżdża z dużą prędkością. Clinkunbroomer został postrzelony w głowę w ciągu tych kilku sekund i zmarł na skutek odniesionych obrażeń kilka godzin później.

Podczas trwającego śledztwa w sprawie zabójstwa, uwzględniana jest choroba psychiczna podejrzanego jako potencjalny czynnik. Salazar miej nadzieję, że stan zdrowia jej syna nie zostanie zignorowany, podkreślając, że potrzebuje on pomocy, a nie potępienia za swoje działania.