• pt.. gru 1st, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Odkrycie zagadki Easter Egg w aktualizacji Cyberpunk 2077 2.0

  ByKamil Dominiak

  wrz 27, 2023
  Odkrycie zagadki Easter Egg w aktualizacji Cyberpunk 2077 2.0

  Ostatnia aktualizacja Cyberpunk 2077 2.0, która niedawno została wydana, ekscytuje fanów, ponieważ odkrywają oni nowe Easter Eggi i ukrytą zawartość w grze. Jednym z intrygujących odkryć jest automat arcade, który znajduje się niedaleko fast travel point w Protein Farm w Badlands. Ten automat pozwala graczom zagrać w minigrę o nazwie Arasaka Tower 3D, która czerpie inspirację z klasycznych gier FPS, takich jak Doom i Wolfenstein.

  W grze Arasaka Tower 3D gracze wcielają się w postać Johnny’ego Silverhanda, który porusza się przez 120 pięter wieży Arasaka w roku 2023 po ataku bombowym. Gra zawiera wąskie korytarze, ścieżki dźwiękowe z oryginalnego soundtracku Cyberpunk 2077 i nawet zawiera twarz Keanu Reevesa na dole ekranu.

  Ten automat arcade ujawnia również połączenia do długotrwałego Easter Egga obecnego w innych grach CD Projekt Red. Gracze odkryli, że tablica wyników dla Arasaka Tower 3D zawiera najlepszy wynik ustanowiony przez PLHSTR (Polyhistor), jednego z właścicieli automatu arcade. Wynik ten jest oznaczony jako FF06B5, co jest powiązane z tajemniczym Easter Egg FF:06:B5.

  Głębsze zagłębianie się w tę tajemnicę doprowadziło graczy do odkrycia tajemniczego labiryntu na piętrze -10, czekając w pokoju serwerowym 971229 na piętrze 52 do momentu, aż odlicznik osiągnie 270 sekund. Wewnątrz tego labiryntu znaleźli osiem kodów QR, które, po połączeniu, tworzyły większy kod QR. Uruchamiając ten częściowo ukończony kod QR za pomocą strony internetowej do odtwarzania kodów QR, odkryli skrypt Pythona do gry w kółko i krzyżyk. Skrypt ten nie był możliwy do wygrania przeciwko przeciwnikowi AI.

  Szczególnie interesujące jest zastosowanie algorytmu korekcji błędów Reed-Solomon w odkrywaniu kodu QR. Ten algorytm umożliwia korekcję błędów w transmisji sygnałów i odzyskiwanie danych. W fabule gry jest postać o imieniu Solomon Reed, którą wcielił się Idris Elba w „Phantom Liberty”. To połączenie dodaje kolejną warstwę zagadki.

  W miarę jak gracze kontynuują rozwiązywanie tajemnicy FF:06:B5, pojawiają się kolejne pytania. Jaki jest znaczenie niewygranej gry w kółko i krzyżyk? Kim są nazwy ARMSMG i ANTVRK na tablicy wyników? I jaka jest historia laptopa należącego do TyRosa, który wyświetla siatkę literowych par podobnych do tych znalezionych w grze The Witcher 3?

  Wzrost liczby graczy w Cyberpunk 2077 po aktualizacji 2.0 i wydaniu „Phantom Liberty” nadal przyciąga uwagę i intryguje graczy. Liczba graczy na platformie Steam osiągnęła 246 tysięcy w ciągu ostatnich 24 godzin, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do liczby przed aktualizacją.