• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowość w grze Cyberpunk 2077: Ekspansja Phantom Liberty jest niedostępna na starszych konsolach

  ByMarta Bryła

  wrz 27, 2023
  Nowość w grze Cyberpunk 2077: Ekspansja Phantom Liberty jest niedostępna na starszych konsolach

  W tym tygodniu została wydana długo wyczekiwana ekspansja do gry RPG Cyberpunk 2077 stworzonej przez CD Projekt Red. Niestety, gracze posiadający starsze konsole mogą być rozczarowani, ponieważ ekspansja Phantom Liberty nie jest dostępna do zakupu na tych platformach.

  Phantom Liberty to ogromna ekspansja o niesamowitej oprawie wizualnej, która może być zbyt wymagająca dla starszych systemów. CD Projekt Red było w stanie zapewnić płynną rozgrywkę w podstawowej wersji gry na tych konsolach, ale okazuje się, że ekspansja przekracza możliwości sprzętowe starszych urządzeń.

  Aby zagrać w Phantom Liberty, gracze muszą zaktualizować bazową wersję gry do Patcha 2.0, który obecnie jest dostępny tylko na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC. Niestety oznacza to, że posiadacze PS4 lub Xbox One nie będą mogli teraz doświadczyć nowej zawartości.

  Ekspansja przenosi graczy w trudną i niebezpieczną misję szpiegowską, mającą na celu uratowanie Prezydenta NUSA z pomocą Solomona Reeda. Dodatek wprowadza graczy do Dogtown, najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Night City, rządzonej przez watażkę Kurta Hansena.

  Gracze, którzy uaktualnią swoje konsole ze starszych na obecne generacje, będą mogli przenieść swoje zapisane dane i kontynuować historię w Phantom Liberty. Ekspansję można uruchomić zarówno z istniejącym zapisem, jak i rozpocząć od nowa, dając graczom swobodę w wyborze podejścia do nowej zawartości.

  Choć Cyberpunk 2077 miał trudny start, gra została od tego czasu poprawiona dzięki aktualizacjom i łatkom. Mimo że może nie spełniła w pełni początkowych obietnic, obecnie jest w znacznie bardziej schludnym stanie i bardziej zbliżona do wizji, której początkowo przedstawiono graczom.