M0NESY – Nastoletni Prodigy Zdumiewa Niko i Wznosi się na Wyżyny

M0NESY – Nastoletni Prodigy Zdumiewa Niko i Wznosi się na Wyżyny

Młody zawodnik CS:GO z Bośni, NiKo, grał u boku niektórych największych gwiazd sceny zawodowej, w tym tak wybitnych legend jak coldzera, olofmeister, GuardiaN i rain. Jednak według samego NiKo, żaden z nich nie może się równać z poziomem talentu posiadanych przez m0NESY’ego.

M0NESY budził duże zainteresowanie jeszcze od czasu, kiedy grał w akademii Na’Vi od 2020 do 2021 roku, a na pewno spełnił wszelkie oczekiwania. W ciągu dwóch lat gry na najwyższym poziomie, wykazał się wybitnym umiejętnościami i udowodnił, że jest groźnym graczem. Na pytanie dotyczące potencjału m0NESY’ego, zadane mu przez Dot Esports, NiKo nie wahając się pochwalił rosyjski talent.

„On zdecydowanie jest najbardziej utalentowanym indywidualnym graczem, z jakim kiedykolwiek grałem, więc na pewno ma potencjał, aby być w pierwszej piątce przez wiele lat” – powiedział NiKo w wywiadzie 19 września. „To wszystko zależy od niego – od podejścia do pracy, treningu, mentalności i wszystkiego. Pod względem umiejętności w grze, nigdy nie grałem z kimś takim jak on, i uważam, że to dobry znak”.

To oświadczenie o m0NESYm zaskoczyło wielu, ponieważ NiKo wcześniej grał u boku wysoko odznaczonych graczy, którzy osiągnęli niesamowite sukcesy. Na przykład coldzera dwukrotnie z rzędu został wybrany najlepszym graczem roku w 2016 i 2017 roku i zdobył tytuł MVP na dwóch turniejach Major. Olofmeister był najlepszym graczem na świecie w 2015 roku i zdobył tytuł MVP na ESL One Katowice Major w tym samym roku. GuardiaN, choć nie zdobył tytułu najlepszego gracza na świecie ani nie wygrał Majora, uważany jest za jednego z najlepszych AWP w historii CS: GO. Ponadto NiKo grał z rainem, potężnym fraggerem, który został nazwany MVP PGL Antwerp Major w 2022 roku.

Od momentu dołączenia m0NESY’ego do G2 w styczniu 2022 roku, drużyna odniosła sukces, zdobywając trzy trofea pierwszej klasy w ciągu roku. Zwycięstwa te obejmują BLAST Premier World Final w grudniu 2022 roku, IEM Katowice w lutym 2023 roku i IEM Cologne w sierpniu 2023 roku. Były to pierwsze tytuły pierwszej klasy, które G2 zdobyło od 2017 roku, kiedy organizacja wystawiła francuską drużynę i wygrała DreamHack Masters Malmö.

Na pytanie, czy istnieje coś konkretnego, nad czym m0NESY musi pracować, NiKo podkreślił znaczenie zdobywania doświadczenia. NiKo zauważył, że chociaż nie ma wiele do „naprawienia”, to istnieje nieskończona ilość niuansów sytuacyjnych, które pochodzą z wiekiem i doświadczeniem.

Mimo że jest jednym z najmłodszych graczy na najwyższym poziomie zmagań, m0NESY udowodnił swoją wartość jako solidny drugoplanowy gracz dla G2 w roku 2023. Z przeciętną oceną 1,18, według HLTV, m0NESY ustępuje tylko NiKo, który może się pochwalić przeciętną oceną 1,25.

Jasne jest, że talent m0NESY’ego pozostawił trwałe wrażenie na NiKo, który uważa, że ten młody gracz ma potencjał, aby na zawsze wpisać się w historię sceny CS: GO. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom i niesamowitym występom, m0NESY stanowi dowód na talent i potencjał w następnej generacji graczy CS: GO.