Pokémon Legends: Arceus – Możliwość prequela dla regionu Unova?

Pokémon Legends: Arceus – Możliwość prequela dla regionu Unova?

Fanów franczyzy Pokémon od dawna czekały na remake ulubionych gier. Podczas gdy niektórzy byli rozczarowani niedawnymi premiarami takimi jak Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl, pojawiła się nowa okazja na ekscytujący prequel. Pokémon Legends: Arceus przenosi graczy w przeszłość do regionu Sinnoh, co skłoniło fanów do spekulacji, że prequel, osadzony w regionie Unova z Pokémon Black and White, mógłby być doskonałym dodatkiem do serii „Legends”.

Według lore Pokémon Black and White, region Unova został stworzony przez dwóch bliźniaczych bohaterów oraz Legendarnych Pokémonów Reshiram i Zekrom. Dwa potężne Pokémony typu Smok były kiedyś jednym bytem, ale rozdzieliły się na dwa ze względu na różnice między bliźniakami. Dodatkowo istnieje trzeci Legendarny Smok, Kyurem, którego uważa się za stworzonego z pozostałości po pierwotnym Smoku.

Nadal nie ma możliwości zobaczenia tej mitycznej istoty w istniejących grach Pokémon. Dlatego fani mają nadzieję na prequel, który pozwoli im przeżyć wydarzenia, które doprowadziły do rozdzielenia Legendarnych Smoków i stworzenia regionu Unova. To dałoby okazję do odkrycia przeszłości tego regionu i odkrycia jego tajemnic.

Ponadto, prequel osadzony w Unova byłby szczególnie interesujący ze względu na jego nowoczesne i zurbanizowane otoczenie. Region cechuje się drapaczami chmur, obszarem inspirowanym Hollywoodem i Pokémonami opartymi na codziennych przedmiotach, takich jak worki na śmieci. Historyczna wersja tych Pokémonów musiałaby być reinterpretowana, a miejsca zurbanizowane mogłyby zmienić się w niespodziewane sposoby.

Wobec plotek o kolejnym rozszerzeniu Pokémon, The Indigo Disk, które ma się odbyć w szkole zlokalizowanej w regionie Unova, fani mają nadzieję, że powrót do Pokémon Black and White jest już na horyzoncie. To również szansa dla graczy na odkrycie najważniejszych Pokémonów regionu Unova, 13 lat po premierze oryginalnych gier.

Czy prequel osadzony w regionie Unova stanie się rzeczywistością? Pozostaje to do zobaczenia. Jedno jest pewne – fani Pokémona nadal spekulują i wyczekują następnego ekscytującego rozdziału w tej franczyzie.