• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Coral Island: Problemy konsolek vs. Urok tej symulacji farmy

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  Coral Island: Problemy konsolek vs. Urok tej symulacji farmy

  Coral Island, spokojna symulacja farmy, zachwyciła graczy swoim wciągającym wyspiarskim światem. Jednak użytkownicy PlayStation 5 oraz Xbox Series X & S obecnie doświadczają rozczarowania z powodu natłoku błędów i problemów z wydajnością, które psują ich doświadczenie z grą.

  Po roku obecności w programie Steam Early Access, Coral Island wreszcie doczekała się pełnej wersji 14 listopada. Jednocześnie gra stała się dostępna na konsolach. Na Steamie Coral Island cieszy się imponującym wynikiem 91% pozytywnych ocen i często jest określana jako „lepsze Stardew Valley”.

  Gracze na konsolach skierowali się na Reddit, aby wyrazić swoje frustracje. Jeden z użytkowników, tdf2099, zwrócił uwagę na poważne spadki liczby klatek na sekundę, mówiąc: „Migawki są straszne, szczególnie po opuszczeniu menu. Zazwyczaj występują dwa poważne spadki, ale potem stabilizuje się, aż wejdziesz do nowej lokalizacji”.

  Inny użytkownik, asleeppemy, napotkał liczne błędy na Xboxie. Na przykład rozmowa z NPC może wywołać wyświetlanie dialogu z wcześniejszej rozmowy. Ponadto, niektóre zadania rzekomo nie dostarczają nagród, co uniemożliwia dalszy rozwój gry.

  Jednak te problemy nie są jedynymi zmartwieniami związanymi z Coral Island. Jak odkrył użytkownik Reddit o pseudonimie Taxouck, gra zawiera kilka brakujących funkcji i niekompletne zawartości. Takie rozbieżności przyczyniają się do argumentu, że gra nie zasługuje na status „pełnej wersji” i ceny.

  Aby rozwiązać te problemy, oficjalny serwer Discord Coral Island posiada specjalne kanały służące do przekazywania opinii, na które ciągle napływają zgłoszenia od graczy. Deweloperzy, firma Stairway Games, aktywnie pracują nad zestawieniem znanych problemów, ale nie podali jeszcze konkretnej daty wydania nadchodzącej łatki.

  Podczas gdy wersje konsolowe Coral Island mogą wymagać kilku łatek, aby działać zadowalająco, większość graczy jest zadowolona z samej gry. Czy już zastanawiałeś się nad Coral Island lub przetestowałeś ją w okresie Early Access? Czy napotykasz podobne problemy na PlayStation lub Xboxie? Podziel się swoimi myślami i doświadczeniami w komentarzach.

  FAQ
  Q: Czym jest Coral Island?
  A: Coral Island to symulacja farmy, która słynie ze swojego wciągającego wyspiarskiego świata.

  Q: Kiedy Coral Island zostało w pełni wydane?
  A: Coral Island osiągnęło pełną wersję 14 listopada.

  Q: Jaka jest ocena Coral Island na Steamie?
  A: Coral Island ma imponujący wynik 91% pozytywnych ocen na Steamie.

  Q: Jakie problemy zgłaszają gracze konsolowi dotyczące Coral Island?
  A: Gracze konsolowi zgłaszają poważne spadki wydajności, błędy, niekompletną zawartość i brakujące funkcje w przypadku Coral Island.

  Q: Czy twórcy Coral Island są świadomi tych problemów?
  A: Tak, twórcy Coral Island aktywnie pracują nad zestawieniem znanych problemów oraz posiadają kanały dla graczy, gdzie mogą przekazywać swoje opinie na oficjalnym serwerze Discord.