Tajne dokumenty Microsoft ujawniają plany związane z konsolą Xbox

Tajne dokumenty Microsoft ujawniają plany związane z konsolą Xbox

W ostatnim czasie wyciekły tajne dokumenty Microsoftu, które dają nam spojrzenie na przyszłe plany firmy dotyczące konsoli Xbox. Oprócz rozmów na temat możliwości przejęcia Nintendo i planowanej aktualizacji dla modelu Series X/S w 2024 roku, wyciekłe dokumenty ujawniły również zamiar wydania nowej konsoli nowej generacji w 2028 roku.

Wyciekłe slajdy przedstawiają konsolę nowej generacji Microsoftu, która ma zostać wydana za pięć lat. Ta konsola będzie posiadać „gry hybrydowe w chmurze” i opisana jest jako „platforma wciągających gier i aplikacji”. Dokumenty wspominają również, że zestawy deweloperskie dla tej konsoli nowej generacji zostaną udostępnione studiom w 2027 roku, rok przed oficjalną premierą.

Te wyciekłe dokumenty pochodzą z akt Federalnej Komisji Handlu (FTC) związanych z trwającym procesem przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, producenta popularnych gier takich jak Call of Duty i Overwatch. Warto zauważyć, że Eurogamer skontaktował się z Microsoftem w celu uzyskania komentarza na ten temat.

Informacje, które wyciekły, wywołały entuzjazm wśród miłośników gier, którzy z niecierpliwością wyczekują przyszłych planów Microsoftu dotyczących Xbox-a. Możliwość przejęcia Nintendo, jeśli to się ziści, może mieć istotne konsekwencje dla branży gier. Ponadto, aktualizacja modelu Series X/S w 2024 roku i nadchodząca konsola nowej generacji w 2028 roku wskazują, że Microsoft zobowiązuje się do poszerzania granic technologii w dziedzinie gier.

Podobnie jak w przypadku każdego wycieku, ważne jest zauważenie, że plany mogą ulec zmianie lub podlegać przeróbkom. Jednak te wyciekłe dokumenty dają interesujący wgląd w ambitną wizję Microsoftu dotyczącą przyszłości Xbox-a. Czas pokaże, jak te plany się rozwiną i jakie nowe innowacje czekają graczy w nadchodzących latach.