Tryb Zombie w Call of Duty: Modern Warfare 3 zadebiutuje w erze współczesnej

Tryb Zombie w Call of Duty: Modern Warfare 3 zadebiutuje w erze współczesnej

Popularny tryb Zombie z gry Call of Duty zrobi swoje pierwsze kroki w erze współczesnej w nadchodzącej grze Call of Duty: Modern Warfare 3. Wydawca gry, Activision, wydał zwiastun filmowy, pokazujący, jak nieumarli zostaną włączeni do współczesności, w tym wykorzystanie zombie jako zagrożenia bioterroryzmu.

Nowa wersja trybu Zombie pochodzi od deweloperów Treyarch i Sledgehammer Games, którzy pokazali fanom małą zapowiedź tego, czego można się spodziewać w wersji kinowej. Tryb będzie kontynuował narrację Dark Aether, którą poznaliśmy w poprzednich grach z serii Call of Duty, takich jak Vanguard i Black Ops Cold War. W tej narracji, Victor Zakhaev, antagonistyczna postać z fabuły Call of Duty: Warzone, stał się najemnikiem i sprzedaje fiolki z fioletową mgłą, która zamienia ludzi w zombie.

Gracze wcielą się w rolę pracowników specjalnego zespołu operacyjnego Task Force 141, w którym znajdują się znane postacie, takie jak Johnny „Soap” MacTavish i Simon „Ghost” Riley. Dołączy do nich Sergei Ravenov z Black Ops Cold War, który ma doświadczenie w walce z inwazją zombie.

Tryb Zombie w Modern Warfare 3 zanurzy graczy w otwartym świecie, oferując doświadczenie przetrwania, w którym gracze walczą przeciwko środowisku (PvE). W zwiastunie widać nowoczesną wojskową odpowiedź na zagrożenie zombie, co nadaje mu bardziej realistyczny i poważny charakter w porównaniu do wcześniejszych prób stworzenia trybu Zombie przez Treyarch.

Call of Duty: Modern Warfare 3, wraz z nowym trybem Zombie, będzie dostępny od 10 listopada na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One i Xbox Series X.