Bluey: The Videogame – Pierwsza gra wideo na podstawie popularnego australijskiego serialu animowanego dla przedszkolaków

Bluey: The Videogame – Pierwsza gra wideo na podstawie popularnego australijskiego serialu animowanego dla przedszkolaków

Australijski serial animowany dla przedszkolaków, „Bluey”, doczekał się swojej pierwszej adaptacji w formie gry wideo. Bluey: The Videogame została opracowana przez Outright Games we współpracy z BBC Studios i będzie dostępna na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One oraz na komputerach PC od 17 listopada.

Gra jest interaktywną przygodą w otwartym świecie, która pozwala graczom zwiedzać dom Bluey oraz inne ikoniczne miejsca z serialu. Gracze mogą wcielić się w postaci Bluey, jej siostry Bingo, taty Bandita i mamy Chilli, przy czym jednocześnie może brać udział nawet czterech graczy.

Serial telewizyjny Bluey zdobył sobie wierną grupę fanów od swojej premiery w Australii w 2018 roku. Serial opowiada o uroczym psie o nazwie Bluey, który wyrusza na różne przygody, wiele z których zostanie odtworzonych w grze wideo. Fani mogą spodziewać się gier takich jak „Keepy Uppy” czy „Magic Xylophone” w wirtualnym świecie.

Oprócz odtworzenia ulubionych momentów fanów, Bluey: The Videogame wprowadzi również zupełnie nową czteroczęściową fabułę. Gracze będą mogli przejść przez historię we własnym tempie, zdobywając nagrody w grze, takie jak kostiumy, naklejki, grywalne odcinki i nowe lokacje.

Gra ma na celu zadowolenie zarówno małych dzieci, jak i dorosłych fanów serialu. Zawiera takie funkcje jak zmienne ustawienia trudności, instrukcje na ekranie oraz pełne nagrania głosowe, co zapewnia dostępność dla graczy w każdym wieku.

Stephanie Malham, COO firmy Outright Games, wyraziła entuzjazm związanym z nawiązaniem współpracy z BBC Studios w celu wprowadzenia Bluey do świata gier wideo. Opisała grę jako „punkt wejścia” do świata gier wideo oraz ekscytującą okazję, by przenieść interaktywny świat Bluey do fanów na całym świecie.

Kevin Jorge, Główny Dział Gier w BBC Studios, podkreślił znaczenie uchwycenia esencji zabawy, która jest centralna w serialu Bluey. Wierzy, że fani będą zachwyceni możliwością eksploracji świata Bluey i angażowania się w szalony świat Rodziny Heelerów poprzez tę adaptację gry wideo.

Zanotujcie w kalendarzach datę 17 listopada 2023 roku, kiedy to Bluey: The Videogame zostanie wydana na wielu platformach, dając fanom w każdym wieku szansę na zanurzenie się w wspaniałym świecie tego ukochanego serialu animowanego.