Bluey: The Videogame – Bajkowa przygoda dla fanów serialu

Bluey: The Videogame – Bajkowa przygoda dla fanów serialu

Outright Games i deweloper Artax Games ogłosili, że Bluey: The Videogame zostanie wydane 17 listopada na konsolach PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One, Switch i PC (Steam). Graczom zaprezentowana zostanie światowa marka serialu telewizyjnego Bluey, opowiadającego o energicznym i uroczym Blue Heelerze.

W tej przygodowej grze typu sandbox, gracze będą mieli okazję zwiedzić wiernie odtworzone i kultowe lokacje z serialu, w tym dom Bluey. Gra oferuje oparty na fabule model rozgrywki epizodycznej, z aktywnościami inspirowanymi ulubionymi momentami z serialu telewizyjnego oraz zupełnie nowym, czteroczęściowym wątkiem fabularnym stworzonym we współpracy z firmami Artax Games, BBC Studios i Ludo Studio.

Do czterech graczy możemy dołączyć i wcielić się w rolę Bluey, jej siostry Bingo oraz ich mamy i taty. Zabawiajcie się interaktywnymi mini-grami, takimi jak „Keepy Uppy” i „Magiczne ksylofoniki”, oraz wykonujcie zadania, aby odblokować nagrody, takie jak nowe kostiumy, naklejki, grywalne odcinki oraz dodatkowe lokacje. Gra zawiera również dźwięki od anglojęzycznego zespołu serialu, w którym usłyszymy Davida McCormacka jako Taty (Bandit) oraz Melanie Zanetti jako Mamę (Chilli).

Bluey: The Videogame zostało zaprojektowane tak, aby oferować elastyczność i dostępność dla graczy w każdym wieku. Dzięki różnym poziomom trudności i przyjaznym interfejsom gra adresowana jest zarówno do przedszkolaków, jak i starszych fanów. Gracze mogą korzystać z opartych na fizyce mechanik, aby manipulować przedmiotami, oddziaływać z otoczeniem i cieszyć się rozgrywką w trybie swobodnej zabawy.

Od momentu premiery w Australii w 2018 roku, Bluey zdobył olbrzymie uznanie krytyków, zdobywając prestiżowe nagrody takie jak BAFTA Children & Young People Award oraz nagrodę AACTA dla Najlepszego Programu Dla Dzieci. Gra ma na celu uchwycenie radości z prostoty i codziennych przygód, które sprawiają, że serial jest tak uwielbiany przez każdego.