Assassin’s Creed Mirage: Informacje o oczekiwanej grze od Ubisoftu

Assassin’s Creed Mirage: Informacje o oczekiwanej grze od Ubisoftu

Premiera długo oczekiwanej gry Ubisoftu, Assassin’s Creed Mirage, tuż tuż, a fani serii nie mogą się doczekać, aby zanurzyć się w świecie skradania, śledztw i zabójstw. Tym razem gra rozgrywa się w jednym szczegółowym miejscu – Bagdadzie w roku 861, przenosząc graczy z powrotem do korzeni serii.

W przygotowaniu do premiery Ubisoft przedstawia, czego gracze na PC mogą się spodziewać po Assassin’s Creed Mirage i jakie są wymagania sprzętowe potrzebne do płynnego działania gry, zwłaszcza w rozdzielczości 4K. W przeciwieństwie do niektórych niedawnych premier na PC, Assassin’s Creed Mirage wydaje się być mniej wymagający pod względem sprzętu.

Według informacji od Ubisoftu, gra może osiągnąć rozdzielczość 1440p i 60 klatek na sekundę w trybie 'Wysoki’ z kartami graficznymi takimi jak NVIDIA GeForce RTX 2070, AMD Radeon RX 5700 XT i Intel Arc A770, które wszystkie mają 8GB pamięci VRAM. Oznacza to, że gra nie obciąży zbytnio tych kart średniego zakresu.

Jeśli chodzi o funkcje komputerowe, Ubisoft współpracował z Intelem przy tej produkcji, co pozwoliło na wsparcie dla nielimitowanej liczby klatek na sekundę, ultrapanorama i wyświetlaczy obsługujących wiele monitorów, oraz klawiatury i myszy. Należy jednak zauważyć, że Assassin’s Creed Mirage nie będzie obsługiwał DLSS ani AMD FSR. Zamiast tego będzie korzystać z technologii XeSS Super Sampling od Intela.

Dodatkowo, gra będzie miała integrację z MSI Mystic Light oraz obsługę kamizelki OWO Haptic Gaming System, która ma na celu zapewnienie graczom hapticznego sprzężenia zwrotnego poprzez kostium. Te dodatkowe funkcje dodają warstwę immersji w doświadczeniu rozgrywki.

Dla graczy posiadających słabsze lub niskobudżetowe karty graficzne, Ubisoft ma dobre wieści. Assassin’s Creed Mirage będzie grywalny na sprzęcie takim jak GeForce GTX 1060 i Intel Arc A750. Jednak aby w pełni cieszyć się grą w jakości 4K, będzie niezbędna karta GeForce RTX 3080 lub jej odpowiednik.

Podsumowując, Assassin’s Creed Mirage obiecuje powrót do korzeni serii, skupiając się na skradaniu i śledztwach, tym razem w barwnym otoczeniu Bagdadu w roku 861. Dzięki zoptymalizowanej wersji dla komputerów, gra powinna płynnie działać na różnych konfiguracjach sprzętu, obsługując zarówno karty graficzne średniego, jak i wysokiego zakresu. Gracze mogą z niecierpliwością czekać na zanurzenie się w świat Assassin’s Creed Mirage, gdy gra zostanie wydana 5 października.