• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  ASRock Rack Przedstawia Innowacyjne Serwery na SC23

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  ASRock Rack Przedstawia Innowacyjne Serwery na SC23

  ASRock Rack Inc., znane przedsiębiorstwo specjalizujące się w serwerach, planuje zaprezentować swoją najnowszą gamę innowacyjnych rozwiązań serwerowych na SC23, które odbędzie się w Colorado Convention Center w Denver. Ze skupieniem na obsłudze różnych obciążeń związanych z sztuczną inteligencją (AI), ASRock Rack ma na celu spełnienie rosnącego zapotrzebowania na wydajne obliczenia w różnych scenariuszach, od edge computingu, przez środowiska lokalne po chmurę.

  Najważniejszym punktem prezentacji ASRock Rack jest ich serwer z certyfikatem NVIDIA. Jest to seria rozwiązań serwerowych GPU 2U4G-GENOA/M3 i 4U8G, które zapewniają wyjątkową wydajność dla wymagających obciążeń związanych z AI w chmurze. Serwery te mogą pomieścić wiele kart GPU o mocy 400W z podwójnym slotem i posiadają wymienne napędy 2.5″. Dodatkowo, ASRock Rack wprowadzi na rynek nowe produkty, w tym te korzystające z technologii NVIDIA HGX H100 8-GPU, które mają na celu poprawę możliwości CPU i GPU.

  Uczestnicy będą także mieli okazję zobaczyć serwer MECAI, zasilany przez chip NVIDIA GH200 Grace Hopper Superchip. Jest to serwer 2U o niewielkiej głębokości, oparty na architekturze referencyjnej NVIDIA MGX, idealny do instalacji w miejscach o ograniczonej przestrzeni, takich jak edge computing. Serwer MECAI wykorzystuje niesamowitą technologię pamięci i pasmo NVIDIA GH200, redefiniując możliwości AI na brzegu i umożliwiając firmom efektywniejsze i bardziej inteligentne funkcjonowanie.

  Innowacyjne rozwiązania serwerowe ASRock Rack obejmują również serwery Arm-based 4U2G-ALTRA i 2U1G-B650, które oferują wyjątkową wydajność i efektywność. Dodatkowo, firma zaprezentuje rozwiązanie pamięci masowej 1U24E1S-GENOA z 24 wymiennymi dyskami E1.S oraz rewolucyjne serwery wielonodowe 4U18N-B550 i 4U18N-C252.

  ASRock Rack jest również znane z szerokiej gamy płyt serwerowych. Płyty te posiadają wiele slotów PCIe5.0, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na GPU i akceleratory w obszarze AI i innych zastosowań. Półszerokopasmowe płyty serwerowe, oparte na różnych architekturach procesorów, oferują możliwości obliczeniowe o wysokiej gęstości.

  Obecność ASRock Rack na SC23 świadczy o jej zaangażowaniu w wprowadzanie na rynek nowatorskich rozwiązań serwerowych. ASRock Rack, skupiając się na innowacyjności, elastyczności i niezawodności, dąży do obsługi rozwijającej się branży cloud computingu i oferowania przyjaznego dla użytkownika i przyjaznego dla środowiska sprzętu serwerowego.

  Zapraszamy na stoisko ASRock Rack na SC23, aby doświadczyć najnowszych innowacji i dowiedzieć się więcej o postępach firmy w dziedzinie AI i optymalizacji HPC.